Włókno szklane na ścianę

Włókno szklane na ścianę – czy warto?

by TPP
15 lutego 2021
Comments 0

Włókno szklane jest wykorzystywane w wielu dziedzinach ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Nic więc dziwnego, że podbija także nasze domy w postaci tapet. Czy warto zainwestować we włókno szklane na ścianę? Jak najbardziej!

Włókno szklane na ścianę – gdzie się sprawdzi?

Tapeta z włókna szklanego z pewnością znajdzie uznanie w wielu przypadkach. Przede wszystkim sprawdzi się w mieszkaniach i domach, które są często odnawiane – na przykład w przypadku wynajmu lub zamiłowania do częstych zmian. Włókno szklane na ścianę można wielokrotnie malować, zmieniając cały wystrój i charakter wnętrza. Sama tapeta zazwyczaj jest jasna, dzięki czemu doskonale przyjmuje niemal każdy kolor. Nie jest także gładka. Na rynku spotykamy wzory:

  • rombów,
  • prążków,
  • jodełki.

Przez to może być z powodzeniem stosowana nawet na ścianach z nierównościami. Doskonale przylega i ukrywa wszelkie wybrzuszenia czy wykruszenia tynku. Jest więc idealna do częstego odświeżania wnętrza, bez konieczności wykonywania drogich remontów.

Dowiedz się więcej: Czym malować włókno szklane?

Tapeta z włókna – idealna do dzieci i zwierząt

Włókno szklane jest także odpowiednie do wnętrz, gdzie przebywają dzieci i zwierzęta. Każdy chyba wie, jak uciążliwe jest ścieranie malunków czy naniesionego przez psa błota. Z tapetą z włókna szklanego to już nie problem. Jest ona odporna na ścieranie i działanie środków chemicznych. Wszelkie zabrudzenia schodzą szybko i łatwo. Wystarczy mokra ścierka, by przywrócić tapetę do stanu początkowego. Włókno szklane jest też odporne na uszkodzenia mechaniczne czy uderzenia. Nie straszne są mu uderzenia od piłki czy klocków. Na rynku są spotykane nawet tapety z kilkudziesięcioletnią gwarancją. W pewnych przypadkach może być to jednak wadą. W przypadku chęci zmiany tapety na inną czeka nas bardzo wiele pracy. Z pewnością jej usunięcie nie jest prostym zadaniem.

Tapeta z włókna szklanego do łazienki

Włókno szklane na ścianę jest jednym z nielicznych materiałów, które można zastosować niemal wszędzie. Sprawdzi się w salonie, kuchni czy nawet w łazience. Tapeta jest odporna na działanie wody i pary wodnej. Nie robi się wilgotna, nie odpadnie i nie zniszczeje. Dodatkowo można ją pomalować farbą lateksową, przez co zyska jeszcze na odporności. Co ciekawe, tę samą tapetę można nakleić w salonie, jedynie zmieniając kolor i rodzaj pokrywającej farby. Możemy więc dokonać zakupu większej liczby rolek, przez co także oszczędzimy pieniądze. To najkorzystniejsze rozwiązanie. Nie musimy się obawiać problemów z naklejeniem włókna szklanego na ścianę. Bez względu, czy pod nią znajdzie się tynk, drewno czy beton, będzie ona tak samo dobrze i trwale przylegać do powierzchni.

Dowiedz się więcej: Włókno szklane zamiast gładzi – czy to możliwe?

Tapeta drobny worek włókno szklane na ścianę
źródło: castorama.pl

Włókno szklane na ścianę wydaje się więc idealnym rozwiązaniem do każdego wnętrza. Czy ma jakieś wady? Warto wspomnieć o dość niekomfortowym naklejaniu. Warto do tego zadania zatrudnić ekipę, która ma w tym doświadczenie. Podczas nakładania trzeba się także zaopatrzyć w maseczkę, rękawicę i inne środki ochrony. Podczas procesu klejenia łatwo o podrażnienie skóry czy dróg oddechowych. Czy podczas używania włókno szklane ma jakieś wady? My ich nie widzimy, więc zachęcamy tym bardziej do sprawdzenia tego rozwiązania w praktyce.