Włókno szklane – gdzie kupić? Idziemy do sklepu!

Włókno szklane - gdzie kupić

Niejednokrotnie w naszych wpisach opowiadaliśmy, jak my wykorzystujemy włókno szklane albo jak samodzielnie coś z niego wykonać. Zadajecie nam w związku z tym pytania, który materiał jest najlepszy i sprawdzi się do danego zastosowania. Dzisiaj więc opowiadamy dalej o włóknie szklanym – gdzie kupić i za ile.

Włókno szklane – gdzie kupić?

Podstawowe miejsca, gdzie możemy szukać włókna szklanego to:

  • sklepy internetowe,
  • sklepy stacjonarne z zaopatrzeniem technicznym,
  • producenci i wytwórcy.

Każde z tych miejsc ma swoje wady i zalety. Opowiemy krótko o każdym i zaprezentujemy podstawowe produkty wraz z cenami, które można w nich kupić.

Dowiedz się więcej: Czym jest włókno szklane?

Zacznijmy więc od sklepów internetowych. Prym wiedzie sklep internetowy wlokna-krosno.com.pl. W ich ofercie znajdziemy wiele rodzajów włókna szklanego – zarówno tych bardzo dobrej jakości, jak i do większości zastosowań domowych. Mata, która nada się do regeneracji elementów samochodowych, o czym pisaliśmy jakiś czas temu kosztuje między 10 a 20 złotych za kilogram. Nie wydaje się to dużą kwotą, ale pamiętajmy, że jedna rolka waży około 32 kilogramów.

Mimo iż mamy do czynienia ze sklepem internetowym, sprzedawca powinien udzielić nam niezbędnej pomocy i wyjaśnić, jaka gramatura maty będzie najlepsza dla naszego zastosowania. Zwróćmy na to szczególną uwagę – zwłaszcza jeśli sami się na tym nie znamy.

Dowiedz się więcej: Włókno szklane – jak używać do domowych zastosowań?

Włókno szklane gdzie kupić

To może w sklepie stacjonarnym?

Tutaj do wyboru mamy wielkie sklepy sieciowe, takie jak:

  • Castorama,
  • Praktiker,
  • OBI.

Włókno szklane możemy jednak również kupić w mniejszych sklepikach, w których sprzedawcy bardzo dobrze znają się na swojej branży, choć z racji braku sprzedaży masowej, musimy liczyć się z nieco wyższymi cenami. Nie jest to jednak reguła.

W Castoramie paczkę z matą z włókna szklanego kupimy za 15 złotych. Znajduje się w niej 450 gramów produktu, więc od razu widać, że ceny są dużo droższe niż w sklepie internetowym. Dostępne są jednak małe opakowania produktu, co często jest najlepszym wyjściem, jeśli potrzebujemy tylko jednorazowo załatać błotnik czy dach naszego samochodu.

Dowiedz się więcej: Włókno szklane do auta, czyli jak połatać karoserię?

A jak kształtują się ceny u producentów?

Najlepsze ceny oczywiście uzyskamy u producentów wyrobów z tworzyw sztucznych. Podobnie tam również otrzymamy najlepszą i najbardziej fachową pomoc. Nie ma tu jednak czego ukrywać – żaden producent nie zainteresuje się naszymi potrzebami, jeśli chcemy kupić kilogram włókna szklanego. By móc skorzystać z ich oferty, konieczny jest bardzo duży zakup.

Dowiedz się więcej: Jak tanio naprawić zderzak samochodowy?

Jak tanio naprawić zderzak samochodowy

Jak widać, bardzo wiele zależy od samego zastosowania i ilości włókna szklanego, które chcemy kupić. Często bardziej opłacalny jest zakup mniejszej ilości w większej cenie. W końcu po co nam zalegające kilkadziesiąt kilogramów włókna szklanego? Gdzie kupić produkt? Z pewnością nie patrzmy jedynie na cenę, a również na gramaturę czy oferowaną ilość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

back to top