Włókno szklane do ogrodu

Włókno szklane do ogrodu – nasze propozycje

by TPP
22 czerwca 2020
Comments 0

Udowadnialiśmy już, że włókno szklane świetnie sprawdzi się zarówno w biurze, jak i w domu. Nasze dzieła można znaleźć w przestrzeni publicznej. Pełnią funkcje: dekoracyjną, marketingową czy funkcjonalną. Dzisiaj pora, by pokazać ciekawe projekty, które nadadzą się do każdego przydomowego ogrodu. Dlaczego włókno szklane do ogrodu jest doskonałym wyborem?

Włókno szklane do ogrodu, czyli skalniak z prawdziwego zdarzenia

Skalniaki w ogrodzie stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego – są stosunkowo proste w utrzymaniu, niezwykle efektowne i mogą mieć wiele funkcjonalności. Wiele osób projektuje w nich oczka wodne czy fontanny. Ogrywają role centralnej dekoracji ogrodu. Większość osób decyduje się na niewielkie skalniaki. Co jednak, gdyby można było zaprojektować bardzo spory skalniak otoczony wielkimi głazami? Mógłby pełnić nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także wypoczynkową. Wystarczy zaprojektować takie kamienie z włókna szklanego. Przewaga imitacji skał nad prawdziwymi jest dość duża. Główne zalety to:

  • możliwość stworzenia skał o dowolnej wielkości i kształcie,
  • lekkość w porównaniu do zwykłej skały,
  • ochrona przed zmianą koloru czy korozją.

Dzięki takim imitacjom skał, nasze skalniaki staną się prawdziwą atrakcją ogrodu!

Dowiedz się więcej: Lampy z włókna szklanego – ciekawe pomysły na wystrój

Sztuczny kamień imitacje naturalnych materiałów
Sztuczny kamień – imitacja z włókna szklanego

Kiedy potrzebne są donice…

Donice z kwiatami są popularne nie tylko na balkonie, ale także w ogrodzie. Odgrywają właśnie głównie rolę dekoracyjną. Mogą stanąć na tarasie albo wzdłuż wyznaczonych ścieżek. Wskazują ciekawe miejsca. Z drugiej strony, mogą być przydatne do pewnego typu roślin – szczególnie jeśli chcemy, by nie zapuszczały korzeni w ogrodowej ziemi, można je było łatwo przestawić lub potrzebują specjalnej pielęgnacji. Nasze donice mogą mieć dowolny kształt i wielkość. Nie straszne nam są nawet wielkie molochy. W naszym portfolio znajduje się 6-metrowa donica, którą wykonaliśmy dla zagranicznego klienta. Wykorzystanie włókna szklanego sprawia, że jest ona trwała i odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Może zostać wkopana w ziemię lub stanąć na tarasie. Jest lekka w przeciwieństwie do kamiennych donic, a jednocześnie może taką imitować.

Dowiedz się więcej: Pomysł na łazienkę? Tylko z włóknem szklanym!

Donica z włókna szklanego
włókno szklane do ogrodu
6-metrowa donica dla klienta z Belgii

Piaskownice dla dzieci

W domu, w którym są dzieci, piaskownica w ogrodzie jest elementem obowiązkowym. Choć oczywiście możemy kupić gotową – plastikową lub drewnianą – prosto ze sklepu z zabawkami ogrodowymi, to warto zastanowić się nad wykonaniem niecki do piaskownicy u nas. Może mieć dowolny kształt, dopasowany do wielkości ogrodu i umiejscowienia zabawki. W przeciwieństwie do drewna, na kompozytach nie pojawia się grzyb czy pleśń. Są całkowicie bezpieczne oraz proste w utrzymywaniu w czystości. To kolejny przykład, jak włókno szklane w ogrodzie może być nie tylko ładne, ale i użyteczne.

Dowiedz się więcej: Imitacje naturalnych materiałów od TPP

Niecka piaskownicy z włokna szklanego
Niecka piaskownicy z włókna szklanego
włókno szklane do ogrodu
Niecka piaskownicy

Z włókna szklanego możemy stworzyć niemal wszystko. Z nami ogród może stać się piękny, funkcjonalny i nowoczesny. Możemy podjąć się także wykonania nietypowych mebli ogrodowych czy innych elementów dekoracyjnych. Mamy głowy pełne pomysłów i potrafimy stworzyć wszystko, co tylko wpadnie Ci do głowy.