wiosna w ogrodzie

Wiosna w ogrodzie, czyli do czego wykorzystać włókno szklane?

by TPP
28 marca 2022
Comments 0

Wiosna już tuż tuż, a to oznacza rozpoczęcie przygotowań do prac ogrodniczych. Po zimie pracy jest cała masa, a warto także przemyśleć zmianę aranżacji ogrodu lub zaplanować nowe elementy dekoracyjne. Czy masz już pomysł? My mamy! I wszystko wykonamy z włókna szklanego. Wiosna z ogrodzie z włóknem szklanym będzie wyjątkowa.

Donice z włókna szklanego

To propozycja dla wszystkich osób, które chcą we własnym ogrodzie hodować warzywa lub krzaki owocowe. Niestety, nie w każdym ogrodzie ziemia jest odpowiednio wartościowa do uprawy pewnych roślin. Jeśli dodatkowo posiadasz psa, to śmiało można powiedzieć, że raczej nic Ci nie wyrośnie. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie zewnętrznych donic, w których nasypiesz odpowiednią mieszankę ziemi i torfu. Podniesione brzegi skutecznie chronią przed zwierzęcą ciekawością. Zazwyczaj używa się drewnianych skrzynek, ale one nie są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Trzeba je impregnować, a więc używać szkodliwej chemii. Rozwiązaniem są donice z włókna szklanego. Są odporne i trwałe, a ponieważ wszystkie nasze produkty robimy na zamówienie, możesz wybrać ich wielkość, kształt i wygląd.

donice z włókna szklanego

A może sadzawka w ogrodzie?

Z sadzawkami jest ten problem, że po krótkim czasie stają się mało estetyczne. Na dnie stawu trzeba rozłożyć brzydką folię, a utrzymanie czystości jest nie lada problemem. Wyjściem mogłoby być wykorzystanie materiału, z którego tworzy się baseny, no ale to przecież miała być sadzawka… A co, gdyby zbiornik był wykonany z trwałego kompozytu (jak baseny), ale wyglądałby jak prawdziwe jeziorko – z kamieniami, piaskiem i muszelkami? Tu z pomocą znowu przychodzi włókno szklane. Jest:

  • niepodatne na działanie wody,
  • proste w czyszczeniu,
  • łatwe w formowaniu i nadawaniu kształtów.

Oto nasz przykład wykonania ściany węglowej. W podobny sposób można wykonać także dno sadzawki.

ściana węglowa sztuczna producent
Sztuczna ściana węglowa

Meble ogrodowe – tanie, eleganckie i odporne

Meble ogrodowe nie są tanie. Muszą cechować się wyjątkową trwałością i brakiem podatności na działanie wody i promieniowania słonecznego. Zazwyczaj używa się zwykłego plastiku lub rattanu. Czy jednak wiesz, że równie dobrze sprawdzi się włókno szklane? Takie meble możemy wykonać w dowolnej kolorystyce i charakterze. W przeciwieństwie do innych modeli, nie posłużą tylko przez kilka sezonów. To meble na całe lata! Są też niezwykle proste w eksploatacji i czyszczeniu. Wystarczy wilgotna szmatka. Są pozbawione rys i chropowatej powierzchni, dzięki czemu nie będą przetrzymywać brudu i patogenów.

Dowiedz się więcej: Meble z włókna szklanego – czy warto?

Z włókna szklanego można zrobić o wiele więcej. Jeśli marzy Ci się rzeźba ogrodowa albo fontanna, ten materiał będzie do tego idealny. Z powodzeniem imituje kamień, marmur, drewno. Kompozyty będą też niezastąpione przy montażu żagli przeciwsłonecznych czy markiz. Mogą być wykorzystywane naprawdę do niemal wszystkiego, a dodatkowo są bezpieczne dla środowiska. To co? Masz już pomysł na swój ogród?