telefon z włóknem szklanym

Telefon z włókna szklanego już wkrótce w sklepach!

by TPP
4 kwietnia 2022
Comments 0

Czujemy się zawsze w obowiązku informować o wszelkich ciekawostkach związanych z włóknem szklanym. Dzisiaj mamy bardzo ciekawą wiadomość! Otóż już niedługo w sklepach pojawi się pierwszy telefon z włókna szklanego! Można? Można!

Telefon z włókna szklanego – kilka słów o modelu

Mowa o telefonie marki Oppo, modelu F21 Pro. Włókno szklane pojawi się na tylnej obudowie i wzmocni skórę licową. Dzięki temu smartfon ma charakteryzować się wyjątkowymi cechami fizycznymi, ale o tym za chwilę. Jak będzie wyglądało nowe Oppo? Przede wszystkim będzie wyróżniać się:

  • całkowicie płaską budową,
  • prostymi krawędziami,
  • ekranem dotykowym o rozmiarze 6,43”,
  • wagą wynoszącą 175 g,
  • grubością 7,5 mm.

Będzie więc znacznie cieńszy i lżejszy niż inne, konkurencyjne, flagowe modele znanych marek: Xiaomi, Samsung czy Apple. No dobra, nowy Oppo ma wagę 175 g, a taki najnowszy Apple czy Samsung około 200 g. Czy standardowy użytkownik odczuje różnicę? Ciężko powiedzieć, ale same liczby naprawdę wyglądają dobrze!

telefon z włókna szklanego

Telefon z włókna szklanego – co to daje w rzeczywistości?

Przede wszystkim trwałość i odporność na zniszczenia mechaniczne i czynniki środowiskowe. Upadek? Raczej nie straszny. Przy utrzymaniu dobrej szczelności obudowy, ten telefon mógłby pływać. A ponoć skóra licowa jest także świetnie zabezpieczona przed jej działaniem. Plotka głosi, że inżynierowie Oppo pracowali nad nią 2 lata. Wróćmy do wymieniania dalszych zalet włókna szklanego. To w dużej mierze właśnie dzięki niemu telefon może być tak cienki i lekki, bez utraty żadnych właściwości fizycznych.

Dowiedz się więcej: Wynajem standów multimedialnych – czy to się opłaca?

Czy nowe Oppo jest warte zakupu?

Oppo to firma-gigant, której telefony są najpopularniejsze w całych Indiach. A ponieważ Indie są dość mocno zaludnione, to i marka widnieje jako jedna z najczęściej kupowanych na świecie. Od jakiegoś czasu w Polsce także rośnie jej rozpoznawalność. Przede wszystkim dzięki dobremu stosunkowi ceny do jakości. Podobnie ma być w przypadku modelu F21 Pro. Choć oficjalna cena nie jest jeszcze znana, to mówi się, że koszt telefonu z włókna szklanego ma rozpoczynać się od niecałych 1200 złotych. To bardzo atrakcyjna cena, patrząc na analogiczne smartfony popularnych producentów.

Dowiedz się więcej: Magnavi – nowy rodzaj włókna szklanego

Kiedy premiera Oppo F21 Pro?

Pierwszy telefon z włóknem szklanym ma się pojawić na rynku już 12 kwietnia 2022 roku, a więc za niecałe 2 tygodnie! Kiedy będzie jednak dostępny do zakupu w polskich sklepach – nie wiadomo. Pewnie można go będzie sprowadzić z popularnych serwisów zakupowych, ale dzięki temu też wzrośnie jego cena. My jak na razie czekamy i już nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak producent stworzył tę niezwykłą obudowę.

telefon z włókna szklanego

Mówimy cały czas, że z włókna szklanego można zrobić niemal wszystko – i wcale się nie pomyliliśmy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne nowinki technologiczne z udziałem tego niezwykłego kompozytu. Coraz więcej osób go docenia, tak jak i my!