Tablica pamiątkowa

Tablica pamiątkowa – kolejne szybkie i udane zlecenie

by TPP
23 marca 2020
Comments 1

W czasie pandemii szukamy normalności i wracamy wspomnieniami do czasów, kiedy było normalnie. Zatrważające jest to, że normalnie było jeszcze jakiś miesiąc temu. Stąd i my wracamy wspomnieniami do jednego z naszych najbardziej wymagających i udanych dzieł – tablicy pamiątkowej, która powstała z okazji uczczenia 70. rocznicy powstania Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego oraz 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO. Tak – tę tablicę też my stworzyliśmy!

Tablica pamiątkowa – jak wyglądała praca?

Wykonana przez nas tablica pamiątkowa ma betonową, solidną podstwę o masie około 600 kilogramów. By zrealizować naszą pracę musieliśmy:

  • zbudować formy do betonu,
  • odlać podstawę,
  • wykonać szklane tabliczki z zadrukiem od spodu oraz tabliczki z nazwami państw,
  • wykonać główną tablicę, która musi być szczelna.

Na wszystkie prace mieliśmy jedynie 5 dni! Z wiadomych przyczyn, termin ten był nieprzekraczalny i żadne opóźnienie nie wchodziło w grę. Dodatkowo trzeba było tablicę pamiątkową przewieźć do Warszawy i przygotować do odsłonięcia. Nawet takie zlecenia nie są nam straszne!

Dowiedz się więcej: Czy włókno szklane jest wytrzymałe?

Jaka musi być tablica pamiątkowa?

Wykonując tablicę pamiątkową, musimy pamiętać o wszystkich wymogach technicznych – nie tylko takich, jak wielkość czy wygląd. Dzieło musi być odporne na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, takich jak ulewne deszcze, prażące słońce, śnieg czy grad. Tablica musi znosić także procesy czyszczące za pomocą często bardzo silnej chemii. Całość musi być trwała, by żaden element nie uległ zniszczeniu lub oderwaniu od głównej części tablicy. Wykonany przez nas projekt na pewno przetrwa wiele, wiele lat. Tak właśnie działamy – szybko i solidnie. Tablicę można oglądać w Cytadeli Warszawskiej przy ul. Gwardii w Warszawie. Jej odsłonięcie miało miejsce 4 kwietnia 2019 roku – prawie rok od dzisiaj.

Dowiedz się więcej: Wynajem standów multimedialnych – czy to się opłaca?

Kilka słów o historii

NATO to organizacja militarna, której celem jest obrona terytorium należących do niej krajów. Zapobiega rozprzestrzenianiu się konfliktów i gwarantuje bezpieczeństwo mieszkańcom wielu narodowości. Zasada działania jest prosta – jeśli jakikolwiek kraj chciałby napaść na jedno z państw członkowskich, oznaczałoby to napadnięcie na wszystkie państwa. Obecnie do NATO należy 29 państw, w tym Polska od 12 marca 1999 roku. Również z tej okazji, 4 kwietnia 2019 roku zorganizowano spotkanie grupy B9 – Bukaresztańskiej Dziewiątki, która jest kluczowa do obrony wschodnich granic NATO. W czasie wydarzenia nie tylko odsłonięto stworzoną przez nas tablicę pamiątkową, ale także zasadzono aleję jesionów, która ma symbolizować rozwój Sojuszu Północnoatlantyckiego i grupy B9.

Dowiedz się więcej: Jak dezynfekować kompozyty w dobie koronawirusa?

tablica pamiątkowa
źródło: Panorama TVP2

Tablica pamiątkowa, która od prawie roku stoi w Cytadeli Warszawskiej przypomina nam o normalności życia i stanowi symbol nadziei, że już wkrótce wszystko wróci do normy, a takie spotkania będą znowu możliwe. Wszystkim przedsiębiorcom i Polakom życzymy zdrowia i dalszej możliwości prowadzenia swoich biznesów.

Zobacz relację z wydarzenia:

Dodaj komentarz