sortowanie śmieci

Sortowanie śmieci z TPP jest proste!

by TPP
13 lipca 2020
Comments 0

Chyba każdemu z nas zależy na dobru naszej planety. Każdy z nas powinien o nią dbać tak, jak może. Najlepszym pomysłem, który jest bardzo prosty do wdrożenia, jest zwyczajne sortowanie śmieci. Zdajemy sobie sprawę, że często nie jest to proste. Brakuje odpowiednich kontenerów na śmieci w przestrzeni publicznej, a w domu często nie mamy miejsca na trzymanie wielu pojemników. Te z resztą wcale nie wyglądają zbyt zachęcająco. Mamy na to pomysł!

Sortowanie śmieci – jak to robić?

Przede wszystkim warto wiedzieć, na jakie grupy należy sortować nasze śmieci. Z reguły są to:

  • szkło,
  • papier,
  • tworzywa sztuczne i metale,
  • odpady biodegradowalne,
  • śmieci zmieszane.

Każdy z tych rodzajów powinien trafić do osobnego pojemnika, oznaczonego po kolei kolorami: zielonym, niebieskim, żółtym, brązowym i czarnym. Nie trudno spostrzec, że wymaga to od nas posiadania aż pięciu różnych kontenerów. Dodatkowo, zwykłe czarne pojemniki bardzo często mogą nam się mylić. Z naszymi kontenerami to niemożliwe!

Dowiedz się więcej: Włókno szklane a węglowe – czym się różnią i które jest lepsze?

Duży pojemnik do segregacji wykonany z włókna szklanego
Duży pojemnik do segregacji wykonany z włókna szklanego

Sortery na śmieci od TPP

Wykonujemy bardzo estetyczne i kolorowe pojemniki na śmieci wszystkich typów. Ich cechą charakterystyczną jest złączenie zewnętrznej obudowy, dzięki czemu zajmują mniej miejsca. Wewnątrz znajdują się wyjmowalne, pojedyncze wkłady, do których wkładamy odpowiednie worki. Całość jest zabezpieczona gumową nakładką, która zapobiega przesuwaniu się worka. Domyślnie w naszych produktach złączone są trzy kontenerki: na plastik, szkło i papier. Możliwe jest jednak zaprojektowanie ich dowolnej liczby i dowolnego koloru. Zastosowaliśmy standardową kolorystykę, którą można jednak także zmienić. Pojemniki mogą mieć także różne gradienty, wzory czy logotypy.

Dowiedz się więcej: Zabudowa strefy usług w galerii jako niezbędny punkt w każdym centrum handlowym

Pojemnik do segregacji odpadów z włókna szklanego
Pojemnik do segregacji odpadów z włókna szklanego

Inne rodzaje pojemników na śmieci

Prezentowany tu kontener jest tylko przykładem. W bardzo podobnym stylu możemy wykonać także pojemnik na zużyte baterie czy przeterminowane leki. Tego typu produkty są przeznaczone w głównej mierze do placówek usługowo-handlowych. Oferujemy także wykonanie różnego rodzaju zabezpieczeń jak chociażby otwieranie pojemnika na kluczyk. Nie masz wystarczającej ilości miejsca na bezproblemowe wstawienie przedstawionych tu kontenerów? Dla nas to również nie jest problem. Możemy wykonać pojemnik o dowolnej wielkości czy różnym ustawieniu wewnętrznych wkładów.

Dowiedz się więcej: Jak dezynfekować kompozyty w dobie koronawirusa?

Pojemnik na zużyte baterie
Pojemnik na zużyte baterie

Co wyróżnia nasze kontenery?

Nasze pojemniki na odpady wykonane są z włókna szklanego, dzięki czemu są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W przeciwieństwie do plastiku nie niszczą się, są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne. Są lepsze od metalowych kontenerów, gdyż nie są podatne na korozję. Dodatkowo mamy możliwość zaprojektowania niemal dowolnego kształtu, dzięki czemu takie pojemniki staną się ciekawym elementem ogrodu czy placówki handlowo-usługowej, a nie tylko brzydkim i koniecznym wyposażeniem.

Pojemnik do segregacji smieci z włókna szklanego
Pojemnik do segregacji smieci z włókna szklanego

Sortowanie śmieci nie musi być nieprzyjemnym obowiązkiem, który wiąże się z koniecznością posiadania wielu, niezbyt eleganckich kontenerów, które są także trudne w konserwacji. Z TPP, producentem wyrobów z tworzyw sztucznych, możesz odkryć, jak przyjemne jest dbanie o przyrodę.