Salon nowoczesny? Wybierz żywicę epoksydową i włókno szklane!

Żywica epoksydowa - co to jest

Nowoczesność jest bardzo popularnym stylem wnętrzarskim w naszych salonach. Nie ma co ukrywać – duży wpływ na taki trend mają rozmiary naszych mieszkań, które nie są zbyt wielkie. Salon nowoczesny jest doskonałym rozwiązaniem w niedużych lokalach. Czym się wyróżnia i dlaczego warto do jego aranżacji wybrać takie surowce jak żywica epoksydowa i włókno szklane?

Salon nowoczesny – charakterystyka

Wnętrza w stylu nowoczesnym charakteryzują się wysoką funkcjonalnością. Ta cecha jest przeważająca i dominująca w tych aranżacjach. Każdy element musi mieć zastosowanie i określoną funkcję. Dodatkowo warto zastosować minimalizm i wyzbyć się zbędnych elementów dekoracyjnych. Materiały stosowane w wystroju mogą być klasyczne, ale muszą mieć nowoczesne odsłony. Salon nowoczesny wykonany jest przy pomocy:

  • drewna,
  • szkła,
  • metalu,
  • betonu,
  • żywicy epoksydowej,
  • włókna szklanego.

Dowiedz się więcej: Czym jest włókno szklane?

Dlaczego szczególnie te dwa ostatnie materiały są tak doskonałe w tej aranżacji wnętrz?

Salon nowoczesny

Żywica i włókno kontra salon nowoczesny

Oba z tych materiałów są wysoce funkcjonalne i estetyczne. Wspierają minimalistyczny wystrój wnętrza, a dodatkowo mogą imitować praktycznie każdy inny materiał – przy jednoczesnym braku wad. Główne ich cechy to:

  • wysoka wytrzymałość,
  • łatwe utrzymywanie w czystości,
  • „dopasowywanie się” do innych elementów wystroju.

Żywica epoksydowa może pokryć praktycznie wszystko – od posadzek przez blaty stołów czy fronty mebli. Decydując się na wysoki połysk, będziemy dodatkowo wspierać aranżację małego wnętrza. Odbijanie się promieni słonecznych powiększy optycznie wnętrze. Brak elementów dekoracyjnych nie będzie rzucał się w oczy. Otrzymamy funkcjonalny minimalizm, a nie spartańską celę.

Posadzka z żywicy epoksydowej

Szczególnie często wykorzystuje się żywicę epoksydową do wylewania posadzki w salonach nowoczesnych. Zwróćmy uwagę, że dywany czy wykładziny nie są zgodne z tym stylem aranżacyjnym. Pozostają nam panele, ale również bardziej funkcjonalne rozwiązania. Wylanie żywicy może nam zapewnić efekt szkła. Przy cienkiej warstwie możemy pokryć w ten sposób dowolny materiał – kafelki, kamień czy marmur. W przeciwieństwie jednak do tych materiałów, żywica nie jest zimna. Często unikamy właśnie kamiennych posadzek przez niemiłe uczucie chłodu – zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Żywica go niweluje. Jest ciepła – przejmuje temperaturę otoczenia – i nie ochładza wnętrza. Wylewając ją na kamień, stanowi idealną warstwę izolacyjną.

Nie tylko meble, ale też ściany

Z włókna szklanego możemy wykonać nie tylko meble, ale również ściany. Nie będą to jednak zwykłe przegrody. Choć salon nowoczesny nie lubi zbędnych dodatków, to tego rodzaju dekorację wprost pokocha! Wszystko dlatego, że nie zajmuje ona dodatkowego miejsca, a może stanowić ciekawy kontrapunkt kolorystyczny. Mowa o ściance węglowej. Choć jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych wykonywaliśmy taki projekt na zlecenie śląskiego muzeum, to jedna z naszych klientek uświadomiła nam, że to wspaniały pomysł również do salonu. Serdecznie pozdrawiamy i gratulujemy pomysłu!

imitacja skały węglowej z włókna szklanego14

Salon nowoczesny jest obecnie numerem jeden w naszych aranżacjach. Wpasowuje się do wnętrz wszystkich rozmiarów i o dowolnej kubaturze. Jest stosunkowo prosty do urządzenia i jeszcze łatwiejszy do utrzymania. Wybierając włókno szklane i żywicę epoksydową, gwarantujemy niesamowity efekt aranżacyjny – zgodny z charakterystyką stylu, ciepły i minimalistyczny.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

back to top