robot humanoidalny z włókna szklanego

Robot humanoidalny z włókna szklanego – nasz nowy, ciekawy projekt

by TPP
27 lipca 2020
Comments 0

Automatyzacja procesów, ograniczenie kontaktu z innymi ludźmi oraz zmniejszenie kosztów to najbardziej kluczowe zagadnienia dla niemal wszystkich gałęzi gospodarki – nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Nic dziwnego, że roboty stają się coraz popularniejsze. Dawniej były one tylko wysyłane w kosmos, dzisiaj robią nawet za nas zakupy czy najprostsze czynności. Dzisiaj prezentujemy nasz ciekawy projekt – robota humanoidalnego z włókna szklanego.

Oto… Stefan!

Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Stefana. Takie właśnie imię otrzymał nasz robot. Jest dość blady, ale docelowo może mieć kolor skóry w dowolnej barwie. Choć nie sposób spojrzeć mu w oczy, to za maską mogą skrywać się czujniki, które będą nadzorować jego pracę. Nie będzie miał problemu, żeby podać komuś dłoń czy pomachać na pożegnanie. Jest niestety dość leniwy i woli cały dzień siedzieć na swoim rumaku z włókna szklanego, który sprawia, że jest stabilniejszy i może poruszać się po niemal dowolnym podłożu. Choć może mieć problem z operowaniem poszczególnymi palcami, możemy go tego nauczyć. Co Stefan lubi robić? Chwilowo przesiaduje całe dnie, kontemplując rzeczywistość. Bardzo chętnie jednak podjąłby się ciekawych misji badawczych, przywożenia zakupów ze sklepu czy zabawiania dzieci w centrum handlowym.

Polski Robot Humanoidalny od producenta
Polski Robot Humanoidalny
Polski Robot Humanoidalny
Polski Robot Humanoidalny od TPP

Robot humanoidalny z włókna szklanego

A teraz tak trochę bardziej na poważnie – robot humanoidalny z włókna szklanego jest jednym z naszych nowszych i ciekawszych pomysłów. Specjalizując się w kompozytach, wybraliśmy ten materiał nie bez powodu. Z jednej strony jest lekki, ale z drugiej bardzo wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne czy niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zniesie nawet czyszczenie ciężkimi środkami chemicznymi. Jest całkowicie gładki, dzięki czemu w prosty sposób można utrzymać go w czystości. Dużą zaletą naszego robota jest także brak łączeń przy elementach nieruchomych. Zapobiega to ewentualnemu dostaniu się do wnętrza zanieczyszczeń oraz dodaje trwałości. Nasza propozycja nie ma wielu punktów swobody, bo nie były one potrzebne. Możliwe jest jednak zaprojektowanie robota, który niemal dowolnie będzie poruszał wszystkimi swoimi elementami. Stefan nie jest doskonałym odzwierciedleniem człowieka. Brakuje mu rozdzielnych palców, bo nie były one potrzebne w naszym projekcie. Nie ma jednak żadnego problemu, by kolejna wersja naszego robota już takie palce otrzymała.

Dowiedz się więcej: Jak uatrakcyjnić swoje biuro?

Do czego może służyć robot humanoidalny?

Nasz robot raczej w kosmos nie poleci (choć mógłby!). Jednak świetnie będzie wspierał swojego właściciela w tym, w czym my także jesteśmy najlepsi – w nietypowej reklamie. Może otrzymać dowolne oprogramowanie i dowolne układy scalone. Elegancko obrandowany, z logotypem na piersi, będzie stanowił nie lada atrakcję wszystkich konferencji i targów branżowych. Szukasz ciekawego sposobu rozdawania ulotek w centrum handlowym? Taki humanoidalny robot przyciągnie wszystkich – dorosłych i dzieci.

Robot humanoid z włokna szklanego
Robot humanoid z włokna szklanego

Stefan jest tylko przykładem tego, co możemy zrobić. Nie boimy się żadnych wyzwań i zawsze z dużą dawką emocji obserwujemy, co się dzieje z naszymi dziełami. Może jednak ktoś będzie chciał wysłać Stefana w kosmos? Albo stanie się jednym z głównych wykładowców warsztatów z robotyki? Kto wie…