obrazy 3d

Pomysł na dekorację ścian – obrazy 3D

by TPP
22 marca 2021
Comments 0

Nudne ściany są koszmarem każdego – zarówno w domu, jak i w biurze czy miejscu udostępnionym klientom. Ciekawe dekoracje potrafią ożywić wnętrze, zainteresować nim oraz zmniejszyć nieprzyjemny efekt pustości. Jakie jednak elementy wybrać? Dzisiaj mamy interesującą propozycję dla każdego – obrazy 3D!

Obrazy 3D – co to jest?

Tapety czy obrazy 3D są znane i cenione przez architektów i dekoratorów wnętrz. Są jednak zaprojektowane inaczej niż proponowane przez nas rozwiązania. Z reguły stosuje się płaskie wizerunki czy zdjęcia, ale manipulując odpowiednio perspektywą i liniami, można wywołać złudzenie przestrzenności. Nasze dekoracje są inne – one są naprawdę przestrzenne! Wtapiając w warstwę włókna szklanego, żywicy lub polipropylenu rzeźbę, można osiągnąć zdumiewający i olśniewający efekt. Strukturę wykonujemy z różnych materiałów – styropianu, żywicy, włókna. Może to być także naturalny przedmiot, wtopiony w płaszczyznę ściany. Wybór należy do Ciebie.

Sprawdź też: Wyroby z tworzyw sztucznych

Obrazy 3D do restauracji – tort, spaghetti czy może warzywa?

W naszym portfolio znajduje się bardzo ciekawy obraz 3D, który realizowaliśmy dla pewnej cukierni i kawiarni. To starannie wykonany i realistyczny tort, który prezentuje się na ścianie w sali gościnnej. Wykonaliśmy go z plastiku i wtopiliśmy w przezroczysty obraz stworzony z żywicy. Taka dekoracja zachęca gości do spędzenia czasu w strefie jadalnej. Choć obecnie nie można przyjmować klientów i proponować im posiłków na miejscu, warto ten czas poświęcić na zainwestowanie w przestrzeń swojego lokalu. Może we włoskiej knajpce najlepszy okaże się wielki talerz ze spaghetti lub kosz z pomidorami? Takie obrazy 3D sprawdzą się także w domu – można wyeksponować szczególnie ważny i istotny element czy coś odwzorowującego nasze hobby lub zainteresowania.

Dowiedz się więcej: Lampy z włókna szklanego – ciekawe pomysły na wystrój

Obraz 3d z włókna szklanego
Obraz z tortem
Sztuczna dekoracja tort z włókna szklanego
Sztuczna dekoracja – tort z włókna szklanego

Ściana nie musi być nudna

Niejednokrotnie wspominaliśmy i przedstawialiśmy nasze węglowe ściany w Siemianowicach Śląskich. Są wyjątkowe na wiele sposób. Niemal dokładnie imitują prawdziwy węgiel kamienny. Nawet połysk do złudzenia przypomina ten rzeczywisty. Dlatego tak wspaniale wygląda muzeum w Siemianowicach, gdzie zwiedzający mają szansę zapoznać się ze szlachetnością górnictwa. Taka węglowa ściana może także pojawić się w mieszkaniu, biurze, restauracji czy hotelu. Nie musi być to ściana węglowa. Jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych możemy stworzyć dowolną imitację – drewna, piasku, metalu, kamienia. Ciekawie będzie prezentować się motyw:

  • kwiatów i roślin,
  • morskich fal,
  • żwiru i kamyków,
  • cegły.

Co ważne, niezależnie od wyboru, ściana będzie wykonana z włókna szklanego, które jest trwałe i odporne na uszkodzenia. Otrzymamy możliwość posiadania dowolnego materiału we własnym salonie, bez wszelkich niedogodności, takich jak rozsypujący się pył, odbarwienia czy kruszenie się surowca.

Nietypowy wystrój salonu czyli ściana węglowa

Masz ochotę mieć takie obrazy 3D we własnych wnętrzach? Skontaktuj się z nami i opowiedz nam o swojej wizji. Z chęcią stworzymy dla Ciebie niesamowite elementy, które nie tylko pokażesz swoim sąsiadom i przyjaciołom, ale i całemu światu – dzięki nam. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.