Park Ewolucji w Krasiejowie

Park Ewolucji w Krasiejowie i nasz statek kosmiczny – futurystyczne realizacje

by TPP
25 maja 2020
Comments 0

Park Ewolucji w Krasiejowie to jedyny taki obiekt w rejonie. Zobaczymy tam niezwykłe atrakcje rodem z filmu sci-fi. Najwięcej emocji wywołują z pewnością futurystyczne eksponaty, jak chociażby hangar doków kosmicznych i znajdujące się w nich pojazdy kosmiczne. Nie każdy jednak wie, że my także dorzuciliśmy cegiełkę od siebie do obecnego wyglądu tego miejsca. Można tu podziwiać wykonany przez nas… prom kosmiczny.

Park Ewolucji w Krasiejowie słów kilka

W Parku Ewolucji w Krasiejowie odbędziemy prawdziwą podróż w czasie. Cofniemy się o 66 milionów lat, by zobaczyć, jak wtedy wyglądało życie na Ziemi. Podróż skończymy w futurystycznej wizji podróży kosmicznych, statków i wędrówek po całym Układzie Słonecznym. To miejsce jest przykładem idealnego wręcz połączenia rzeczywistości i cyfrowych technologii. Tutaj możemy poczuć się jak uczestnicy kosmicznej przygody – otrzymamy nawet osobistego, wirtualnego przewodnika, który pokaże nam m.in. prom kosmiczny… naszego wykonania.

Dowiedz się więcej: Imitacje naturalnych materiałów od TPP

Pulpit statku kosmicznego w Krasiejowie wykonany z włokna szklanego
Pulpit statku kosmicznego w Krasiejowie wykonany z włókna szklanego

Prom kosmiczny w Parku Ewolucji w Krasiejowie

Prom kosmiczny należy do II etapu zwiedzania Parku Ewolucji. To na jego pokładzie dotrzemy do wehikułu czasu. Prom, a jakże, powstał przy wykorzystaniu tworzyw sztucznych, które są wyznacznikami technologii przyszłości. Statek rodem ze Star Trek-a został stworzony z włókna szklanego i laminatu, a kolorowe diody LED dodają realizmu. Tuż nad nim znajduje się okno na otaczający nas Wszechświat (czyli ekran rzutnika), gdzie będziemy podziwiać otaczające nas gwiazdy i miejsca (wyświetlane na filmie). Na takim pokładzie podróże w kosmos wydają się być na wyciągnięcie ręki.

Dowiedz się więcej: Zastosowania włókna szklanego, o których nie masz pojęcia

Pulpit kina w Krasiejowie z włókna szklanego
Pulpit Promu – Krasiejów

Jak wyglądało zamówienie na prom kosmiczny?

Wykonanie pulpitu promu słonecznego wbrew pozorom nie było pierwszą realizacją tak futurystycznych wizji. Wkrótce zaprezentujemy także naszego robota humanoidalnego. Wracając jednak do Parku Ewolucji w Krasiejowie, stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem. Kokpit musiał być przede wszystkim efektowny i rzeczywisty, ale także trwały i odporny na częste przemywanie i czyszczenie. Dużym wyzwaniem było wykonanie go tak, by wyglądał, jakby był wykonany z jednego kawałku metalu – najlepiej gwiezdnego! Dla Parku Ewolucji wykonaliśmy nie tylko prom kosmiczny, ale także kosmiczne lampy, które wyglądają jakby były wielkimi laserami. To w dużej mierze właśnie światło odpowiada za niesamowity klimat tego miejsca.

Dowiedz się więcej: Formy z włókna szklanego – chcesz się tym zająć? Zgłoś się do nas!

Lampa z włokna szklanego do Parku Ewolucji w Krasiejowie
Lampa z włókna szklanego do Parku Ewolucji w Krasiejowie

Zapraszamy serdecznie do Parku Ewolucji w Krasiejowie, by zobaczyć nie tylko nasz prom kosmiczny, ale także inne eksponaty przyszłości. Robiąc to, co robimy – wykorzystując kompozyty, włókno szklane i nowoczesne metody ich obróbki, przyczyniamy się do takiej właśnie, niesamowitej przyszłości. My jesteśmy ciekawi, kiedy w nią polecimy i zaczniemy zwiedzać Wszechświat tak, jak pokazują nam to filmy sci-fi. A Wy?

Dodaj komentarz