Nowoczesne lady recepcyjne

Nowoczesne lady recepcyjne – jak powinny wyglądać?

by TPP
15 października 2018
Comments 0

Recepcja to miejsce, które pierwsze rzuca się w oczy naszym klientom. Bardzo często to właśnie od jej wyglądu zależy, czy wzbudzimy zaufanie w kontrahentach i jak potoczy się późniejsza współpraca. Niestety często jest bardzo niedoceniana, a szkoda. Nowoczesne lady recepcyjne wprowadzą do firmy profesjonalizm i pozwolą pokazać się z jak najlepszej strony.

Nowoczesne lady recepcyjne – na co zwrócić uwagę?

Nie wystarczy zakupić pierwszą lepszą ladę recepcyjną. Musi ona spełniać szereg kryteriów, zarówno funkcjonalnych, jak i dekoracyjnych. Musimy zwrócić uwagę na takie cechy jak:

  • kształt,
  • wysokość,
  • funkcjonalność,
  • materiał wykonania,
  • estetyka i kompozycja.

Kształt i wysokość charakteryzują nam sposób, w jaki będziemy obsługiwać klienta. Standardowe, prostokątne lady, przy których klient musi stać, już dawno wyszły z mody. Ba – powodują one, że dana osoba czuje się mniej wartościowa i obsługiwana jako jedna z wielu. Tego typu meble bardzo mocno kojarzą nam się z czasami PRL-u. Nowoczesne lady recepcyjne to takie, przy których obsługiwany i obsługujący znajdują się na tym samym poziomie. Nie możemy zapomnieć także o wygodnym siedzeniu – przyda się, szczególnie jeśli klient ma spędzić na recepcji nieco więcej czasu. Innym, dość ciekawym wyjściem jest zaprojektowanie dwóch stref recepcyjnych. Czasem zdarza się, że wysoki mebel, przy którym przyjmujemy klientów „na chwilę”, jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak czasem zdarza się, że przy recepcji potrzebujemy miejsca na dłuższą rozmowę, możemy zaprojektować dodatkową strefę z biurkiem i krzesłami, która jest częścią lady recepcyjnej.

nowoczesne lady recepcyjne

Funkcjonalność – nie tylko dla klienta

Pamiętajmy, że nowoczesne lady recepcyjne nie służą tylko klientom, ale także naszym pracownikom. To również miejsce pracy, które powinno być wygodne. Dlatego strona, przy której siedzi pracownik recepcji powinna być dostosowana do jego potrzeb i spełniać wymogi prawne związane z zaprojektowaniem stanowiska pracy. Nie zapominajmy o oświetleniu, dlatego z reguły okno powinno znajdować się za plecami pracownika, a nad jego głową powinna znaleźć się lampa zapewniająca dodatkowe natężenie światła. By nowoczesne lady pracownicze prezentowały się komfortowo, warto zainwestować w dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak kwiaty doniczkowe. Ten niby nic nieznaczący element potrafi bardzo mocno oddziaływać na wszystkich.

Z czego są wykonane nowoczesne lady recepcyjne?

Nowoczesne lady recepcyjne to meble nie tylko komfortowe i minimalistyczne, ale także funkcjonalne. Weźmy pod uwagę, że na co dzień mają kontakt z dziesiątkami klientów, napojami, żywnością, dokumentami. Dlatego musimy także pamiętać o ich trwałości i łatwym utrzymywaniu czystości. Bardzo dobrze sprawdzi się do tego zadania włókno szklane i blaty pokryte żywicą poliestrową. Mamy możliwość praktycznie dowolnego wyboru kształtu, ale i struktury czy wyglądu. Mogą imitować drewno, kamień czy marmur. Są wysoce odporne na praktycznie wszystkie substancje i nie musimy obawiać się zniszczeń w wyniku czyszczenia ostrymi środkami czystości.

nowoczesne lady informacyjne

Nowoczesne lady recepcyjne powinny znajdować się w każdej firmie, której zależy na renomie i satysfakcjonujących relacjach z klientami. Pamiętajmy, że takie meble stanowią naszą wizytówkę i dlatego nie warto na nich oszczędzać.

Dodaj komentarz