Muzeum Zamoyskiego

Muzeum Zamoyskiego – nasza najnowsza realizacja

by TPP
11 stycznia 2021
Comments 0

August Zamoyski był jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych rzeźbiarzy XX w Polsce. Na jego cześć w Jabłoniu powstało muzeum Zamoyskiego, w którym możemy dowiedzieć się różnych ciekawostek o życiu tego znanego artysty. Na własne oczy przekonamy się, jak wyglądał jego dom rodzinny. I tutaj właśnie mieszczą się także nasze kolejne realizacje. Dzisiaj prezentujemy sposób, w jaki można wykorzystać włókno szklane w nietypowy sposób.

August Zamoyski – nie tylko rzeźbiarz, ale także sportowiec

Zanim przejdziemy do opisu naszych realizacji, warto powiedzieć sobie kilka faktów na temat samego Zamoyskiego. Był nie tylko sławnym rzeźbiarzem, ale także sportowcem. Namiętnie pływał i jeździł konno, ale jego prawdziwą pasją był rower. Jednym z największych osiągnięć było przejechanie jednośladem z Paryża do Zakopanego. Te dwie miejscowości dzieli od siebie 2928 kilometrów. Zamoyski pokonywał po 130 km dziennie. Podróż trwała 3 tygodnie. Nic więc dziwnego, że rower musiał zajmować kluczowe miejsce w domu rzeźbiarza.

Dowiedz się więcej: Zabudowa strefy usług w galerii jako niezbędny punkt w każdym centrum handlowym

Muzeum Zamoyskiego – wnęka rowerowa z włókna szklanego

Naszą najnowszą realizacją, która jest stricte związana z Muzeum Zamoyskiego w Jabłoniu, jest wykonanie wnęki na rower. Dzięki wykorzystaniu włókna szklanego całość jest bardzo lekka, ale jednocześnie wytrzymała. Sufit o długości 5 m i szerokości 1,5 m waży jedynie 40 kilogramów. Dzięki temu konstrukcja budynku nie jest zbytnio obciążona. Takie rozwiązanie jest szczególnie dobre w przypadku starych stropów. Całość wygląda nowocześnie i elegancko. We wnęce, poza stojakiem na ulubione akcesorium rzeźbiarza, znajduje się także:

  • podświetlenie LED,
  • ekran telewizyjny do prezentacji,
  • zdjęcie rzeźbiarza.

Taka wnęka świetnie nadaje się do przygotowywania ekspozycji w muzeach, bibliotekach czy szkołach wyższych.

Dowiedz się więcej: Zastosowania włókna szklanego, o których nie masz pojęcia

Włókno szklane – dlaczego jest tak wyjątkowe?

Włókno szklane jest wyjątkowym materiałem, który bardzo łatwo można kształtować i formować. Można zrobić z niego niemal wszystko i wykorzystać przy wyposażaniu wnętrz. Taka podświetlana, bardzo lekka wnęka sprawdzi się nawet w domu, by doskonale wyeksponować salon czy jadalnię. A może to atrakcyjny sposób na dekorację do sypialni? Jedną z cech charakterystycznych włókna szklanego jest także odporność na działanie czynników zewnętrznych, prostota w konserwacji i utrzymywaniu czystości. Jest doskonałą alternatywą dla płyt gipsowo-kartonowych czy ścianek meblowych.

Dowiedz się więcej: Ściana węglowa jako niezwykła dekoracja z włókna szklanego Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich

muzeum zamoyskiego
Wnęka rowerowa na drugim planie

Wnęka na rower Augusta Zamoyskiego to tylko jedna z naszych realizacji dla Muzeum Zamoyskiego w Jabłoniu. Jest jednak jedną z naszych bardziej uniwersalnych, którą możemy wykorzystać niemal wszędzie. Wnęka może mieć dowolny kolor, ale co ciekawe – także dowolną fakturę. Wcale nie musi być jednolita, dzięki czemu każda z nich będzie wyjątkowa i niepowtarzalna.

Dodaj komentarz