Meble z włókna szklanego – czy warto?

by TPP
20 maja 2019
Comments 3

Włókno szklane wykorzystujemy w wielu miejscach i w produkcji wielu produktów. Ma to związek z wieloma zaletami tego materiału. Jednym z najnowszych zastosowań są… meble. Czy warto w nie inwestować? Czym różnią się od swoich odpowiedników z tworzywa sztucznego? Czy meble z włókna szklanego są warte swojej ceny?

Meble z włókna szklanego – charakterystyka

Włókno szklane jest bardzo ciekawym materiałem o wyjątkowej trwałości. Swoje zastosowanie znajduje w:

  • budownictwie,
  • transporcie,
  • stomatologii,
  • sporcie.

Atrakcyjna cena sprawiła, że stało się coraz popularniejsze w tworzeniu dekoracji i sprzętów codziennego użytku.

Dowiedz się więcej: Czym jest włókno szklane?

Na pierwszy rzut oka meble z włókna szklanego mogą przypominać te z tworzyw sztucznych. Wystarczy się jednak przyjrzeć, by zauważyć różnicę i to dość sporą. Materiał jest grubszy i wytrzymalszy od zwykłego plastiku. Mają również nieco inny kształt. Wyglądają na bardziej jednolite. Mają mniejszą tendencję do pęknięć i robienia „zadziorów”.

Dowiedz się więcej: Jak urządzić restaurację?

Lampa z włókna szklanego

Dlaczego meble z włókna szklanego są lepsze?

Meble z włókna szklanego są nie tylko wytrzymalsze, ale i cięższe oraz stabilniejsze. Włókno szklane możemy również dowolnie modelować i nadawać mu niezrównane, nowoczesne kształty. Nie możemy zapominać, że ten materiał jest równie prosty w czyszczeniu, jak tworzywo sztuczne i przy okazji uniemożliwia rozwój groźnych mikroorganizmów. Są odporniejsze na działanie chemikaliów – nawet tych bardzo silnych. Dlatego znajduje tak wiele zastosowań. Pora sprawdzić, gdzie przydadzą się tego rodzaju meble.

Dowiedz się więcej: Czy włókno szklane jest wytrzymałe?

stoły do food court w centrum handlowym z włókna szklanego

Gdzie sprawdzą się meble z włókna?

Meble z włókna szklanego sprawdzą się w wielu miejscach. Z pewnością będą to:

  • biura,
  • restauracje,
  • hotele,
  • jadalnie,
  • kuchnie,
  • salony.

Z pewnością będzie to najbardziej popularne rozwiązanie w przedsiębiorstwach, które szukają praktyczności i nowoczesności. Z włókna szklanego można stworzyć stolik i krzesełko do strefy relaksu, ale również całe komplety mebli w salach restauracyjnych czy hotelowych. Ciekawie jednak będą wyglądać nawet w naszym domowym zaciszu.

Dowiedz się więcej: Nowoczesne lady recepcyjne – jak powinny wyglądać?

Meble z włókna szklanego to nie tylko krzesła czy stoły, ale również szafy czy regały. Z tego materiału możemy stworzyć niemal wszystko. Jako producent wyrobów z tworzyw sztucznych gwarantujemy, że każde wyposażenie możemy stworzyć na zlecenie. Dzięki temu w naszych wnętrzach zapanuje jedyny w swoim rodzaju klimat i nikt poza nami nie będzie miał takich mebli.

Dowiedz się więcej: Salon nowoczesny? Wybierz żywicę epoksydową i włókno szklane!

Meble do kawiarni na zamówienie

Meble z włókna szklanego to nowoczesność, która pojawia się w naszych domach i biurach. Możemy dowolnie kształtować i decydować o kolorystyce i wykonaniu. To duża zaleta, nawet patrząc na nieco wyższe ceny takiego wyposażenia. Czy więc warto użyć mebli z włókna szklanego? Z pewnością stanowią nowy, ciekawy trend w architekturze wnętrz.