Tylko nieliczne firmy dochodzą do momentu, w której są w stanie samodzielnie wynająć cały budynek jako swoją siedzibę lub podjąć się inwestycji wykupienia gruntu i wybudowania nieruchomości pod firmę. Tak czy inaczej, niezbędne jest prawidłowe oznakowanie budynku, by każdy klient bez problemu do nas trafił. Powinien to być element, który także podniesie naszą rozpoznawalność, a nawet stanie się punktem orientacyjnym w naszej miejscowości. Chodzi oczywiście o litery na budynek, które razem utworzą naszą nazwę i markę.
Litery na budynek, czyli wyróżnij się z tłumu
Wybierając wykonawcę tego typu produktów, warto zwrócić uwagę na dotychczasowe portfolio i dorobek. Liczy się nie tylko sama jakość, ale też smak i dopasowanie elementów dekoracyjnych. Z jednej strony litery na budynek muszą się wyróżniać, by spełnić swoją funkcję. Z drugiej – muszą współgrać z kolorystyką całej nieruchomości, mieć odpowiedni rozmiar i rozstawienie, a także czcionkę. Powinna być czytelna – czasem warto odpuścić firmowy font na jej rzecz. Nie bez znaczenia jest też sama barwa. Musimy zdawać sobie sprawę, że jeden kolor może mieć wiele odcieni. I tak jasna czerwień będzie pasować do elewacji grafitowej czy czarnej, ale już ciepła czerwień sprawdzi się na brązowym tle. Na jasne fasady można zdecydować się na grafitowe lub czarne litery na budynek.
Jakość przede wszystkim
Litery na budynek są elementami, które w znacznym stopniu są narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Deszcz, śnieg czy prażące słońce nie mogą być dla nich straszne. Muszą być lekkie i wytrzymałe jednocześnie. Dobrze sprawdzi się materiał, który potocznie (i błędnie) nazywany jest PCV – polichlorek winylu. Nie tylko daje odporność na uszkodzenia mechaniczne i działanie różnych rozpuszczalników, to gwarantuje żywotność napisu przez całe lata – zarówno po zimach, jak i upalnych latach. Jest stosunkowo lekki, dlatego przytwierdzenie go do elewacji także nie stanowi problemu. Wystarczą standardowe zabezpieczenia. Ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie także szkła akrylowego, potocznie nazywanego pleksiglasem. Dzięki nim można wykonać litery podświetlane, które będą doskonale widoczne nawet w ciemności. By uzyskać jeszcze trwalszy efekt kolorystyczny, litery na budynek po pomalowaniu muszą zostać polakierowane. Taka dodatkowa warstwa będzie chronić przed większymi uszkodzeniami mechanicznymi, a także przed zmianą odcienia dekoracji.
Napisy do wnętrz
Bardzo popularne jest też zamieszczanie napisów przestrzennych na ścianach w siedzibach firm: przy recepcji, w salach konferencyjnych, na korytarzach. W tym przypadku lepszy jest inny materiał – styrodur. Proces produkcji takich liter jest bardzo zbliżony, choć są one odpowiedniejsze do zamkniętych wnętrz. Bardzo dobrze będzie komponować się napis z nazwą firmy w połączeniu z ladą recepcyjną z włókna szklanego. Dzięki temu każda firma zyska efekt renomowanej marki i zachwyci niejednego klienta, który będzie zastanawiał się nad skorzystaniem z naszych usług.
Litery na budynek czy mniejsze napisy we wnętrzach to elementy niewielkie, choć kluczowe, jeśli chcemy pracować nad rozpoznawalnością naszej firmy. Możemy Ci zaoferować o wiele więcej pomysłów na udaną reklamę czy poprawienie wizerunku. Sprawdź naszą galerię i wybierz coś dla swojej firmy!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Myślę, że każdy przedsiębiorca w prowadzeniu swojej działalności chciałby mieć taką siedzibę. A dobre oznakowanie jest podstawą sukcesu. Takie budynki faktycznie stają się punktem oznakowania miasta.
Dobre oznakowanie to podstawa. Wzrok sam ciągnie do widocznych dużych napisów 😉 To zdecydowanie przyciąga ludzi ?
Oj tak ładna szata graficzna liter i ich wygląd bardzo przykuwają uwagę 🙂
Super pomysł na reklamę! 🙂 Widziałyśmy już kilka takich w sąsiednim mieście 🙂 Pozdrawiamy serdecznie!