Lampy z włókna szklanego – ciekawe pomysły na wystrój

by TPP
15 czerwca 2020
Comments 1

Z włókna szklanego można zrobić niemal wszystko – od dekoracji przez obudowy urządzeń, na innych elementach wyposażenia skończywszy. Niewiele osób wie, że z tego materiału można też stworzyć bardzo piękne i eleganckie lampy z włókna szklanego o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Dzisiaj prezentujemy nasze najciekawsze realizacje tych elementów wyposażenia.

Lampy z włókna szklanego do restauracji i salonu

Jednymi z naszych najpiękniejszych realizacji są lampy do restauracji na Mokowie. Mają kształt spłaszczonej kuli o bardzo sporej średnicy. Ozdobione są pasami w trzech odcieniach brązu, dzięki czemu wprowadzają ciepły i przyjazny klimat. Dają rozproszone, delikatne światło. Taka propozycja jest idealna do:

  • restauracji,
  • kawiarni,
  • domowego salonu,
  • poczekalni hotelowej.

Klosz został wykonany z włókna szklanego, co sprawia, że mimo dość znacznych gabarytów, lampa jest bardzo lekka. Bez obaw może więc zawisnąć na suficie podwieszanym.

Dowiedz się więcej: Nasze najciekawsze realizacje – TOP 5

Lampa z włókna szklanego
Lampa z włókna szklanego w kawiarni
lampy duże Wedel Mokotów z włókna szklanego
Lampy Okrągłe

Lampa do bardzo dużych pomieszczeń

Tym, którzy lubią operować światłem i tworzyć dzięki niemu atmosferę, możemy polecić wykonywane na zamówienie lampy o jeszcze większej średnicy. Prezentowana poniżej lampa ma aż 3 metry średnicy. Stworzona została z czarnych i białych okręgów, dzięki czemu nadaje wnętrzu nowoczesnego wyglądu. Daje delikatne, rozproszone i – co ważne – ciepłe światło, które idealnie nadaje się do miejsc, w których podejmujemy gości. Z drugiej strony jest to lampa o wielu punktach świetlnych, przez co pomieszczenie będzie doskonale doświetlone. Może to być bardzo duży salon, poczekalnia, hotel czy restauracja. Takie lampy z włókna szklanego zaskakują i staną się centralnym elementem dekoracyjnym, a nie tylko dodatkiem.

Dowiedz się więcej: Meble z włókna szklanego – czy warto?

Lampa duża z tworzywa i na zamówienie- włókno szklane
Lampa 3m średnicy
producent-lamp-na-zamówienie-z-tworzyw-traczynski-plast-produkt
Lampa w fazie tworzenia

Nietypowe lampy na zamówienie

Marzysz o lampie, której nie ma nigdzie w katalogach? O lampie, która nie wisi nigdzie indziej? Dla nas, producenta wyrobów z tworzyw sztucznych to żaden problem! Specjalnie dla Ciebie możemy wykonać wyposażenie o dowolnym kształcie czy wielkości. Poniżej prezentujemy nasze dzieła w kształcie walca czy graniastosłupa trójkątnego. To oczywiście nie koniec naszych umiejętności. Możesz zamarzyć sobie dowolną lampę, a my ją wykonamy z włókna szklanego.

Dowiedz się więcej: Salon nowoczesny? Wybierz żywicę epoksydową i włókno szklane!

Lampy sufitowe o nietypowych kształtach

A może tak przenieść się z futurystyczną przyszłość?

Poniżej prezentujemy lampę, którą wykonywaliśmy na zamówienie do Parku Ewolucji w Krasiejowie. Miała być futurystyczna, nawiązująca do lotów kosmicznych i ogólnie pojętej tematyki Wszechświata. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu. Lampa daje niebieskie, zimne światło, mocno rozproszone. W takiej formie nie nadaje się jako jedyny punkt świetlny w pomieszczeniu, ale może pełnić ciekawą formę dekoracyjną chociażby w pokoju komputerowym lub właśnie w różnych typach muzeów czy nawet w escape roomach.

Dowiedz się więcej: Park Ewolucji w Krasiejowie i nasz statek kosmiczny – futurystyczne realizacje

Lampa z włokna szklanego do Parku Ewolucji w Krasiejowie
Lampa z włókna szklanego do Parku Ewolucji w Krasiejowie

Lampy z włókna szklanego mogą zaskakiwać. Ich kształt czy sposób wykonania zależą jedynie od samego zleceniodawcy. Dzięki właśnie takim elementom wystroju wnętrze stanie się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Czy więc warto w nie inwestować? Z pewnością! Szczególnie że ich cena może być porównywalna do zwykłych modeli ze sklepowych katalogów.