Kompozyty na blaty kuchenne – czy warto?

Kompozyty na blaty kuchenne

Nowoczesność wdarła się do naszych domów. Proponuje ciekawe i nietypowe rozwiązania, użycie materiałów, które są innowacyjne i znacznie poszerzają funkcjonalności standardowych wyposażeń wnętrz. Stąd kompozyty na blaty kuchenne są coraz popularniejsze. Dowiedz się, dlaczego warto je mieć.

Kompozyty – co to jest?

Kompozyty to materiały niejednorodne, które powstają z połączenia dwóch lub więcej materiałów o różnych właściwościach. Najbardziej popularne są te używane w budownictwie, takie jak:

  • beton,
  • żelbet.

Nikt z nas nie chciałby jednak takich surowców w kuchni. Całe szczęście kompozyty na blaty kuchenne są całkowicie inne. Stosujemy:

Są to także laminaty, czyli włókna zatopione w substancji, która nadaje im trwałość – jak chociażby żywica. Kompozyty są używane od tysięcy lat. Znano je już w starożytności. Z nich właśnie wytwarzano chińskie naczynia. Sklejka drewniana także jest rodzajem kompozytu. Jak widać, nie trzeba się ich bać.

Kompozyty na blaty kuchenne także w barze

Kompozyty na blaty kuchenne – co je wyróżnia?

Z pewnością są bardzo podobne wyglądem do naturalnych materiałów, nie mają jednak większości ich wad. Dobrze wykonany blat kuchenny będzie imitował drewno, kamień czy marmur. Będzie jednak o wiele plastyczniejszy, dzięki czemu możemy wykonać praktycznie dowolny kształt. Bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne sprawia, że nie trzeba ich tak często szlifować i naprawiać, jak ma to miejsce w przypadku kamienia czy marmuru. Kompozyty na blaty kuchenne są odporne na temperaturę do 180 st. Celsjusza, co jest o wiele lepszym rezultatem niż w przypadku drewna. Nie można także zapominać o ich lekkości – są znacznie lżejsze, a przez to nie jest konieczne montowanie wsporników czy wzmocnionej konstrukcji szafek. W przypadku marmuru czy kamienia jest to niezbędne.

A co z kwestią wizualną?

Kompozyty na blaty kuchenne są nowoczesne, eleganckie i idealnie dopasowane do naszych kuchni. Ich bardzo dużą zaletą jest przejmowanie temperatury otoczenia. Kamień jest materiałem zimnym i czuć to przy każdym dotyku. Z kolei włókno szklane czy żywica będą ciepłe, a przez to przyjemne w użytkowaniu. Utrzymanie ich w czystości jest banalnie proste. Nie tylko są odporne na działanie nawet bardzo silnych środków chemicznych, to brak szczelin czy porów sprawia, że nie gromadzą się na nim resztki jedzenia czy woda. Nie rozwijają się na nich bakterie i wirusy. Są całkowicie bezpieczne dla żywności. Jedyną wadą jest nieco wyższa cena od standardowych blatów kuchennych. W zamian jednak otrzymamy wysoką funkcjonalność i możliwość dopasowania wyposażenia do swojego wnętrza.

Idealnie dopasowany kompozyt na blaty kuchenne

Stworzenie blatu kuchennego z kompozytów jest możliwe także na zamówienie u producenta wyrobów z tworzyw sztucznych. Czas oczekiwania nie różni się od tego, który musimy odczekać, by blat został nam przywieziony z magazynu sklepu meblowego. Mamy także gwarancję, że nikt więcej nie będzie miał wyposażenia kuchni podobnego do naszego. Skontaktuj się z nami, a kompozyty na blaty kuchenne mogą znaleźć się wkrótce w Twojej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

back to top