kamper z włókna szklanego

Kamper z włókna szklanego, czyli jak bezpiecznie jechać na wakacje?

by TPP
25 kwietnia 2022
Comments 0

W tym wpisie chcemy przedstawić bardzo ciekawą firmę francuską, która zajmuje się produkcją kamperów. Mowa o La Mancelle – producencie, który w swoich wyrobach wykorzystuje włókno szklane. Jak wygląda kamper z włókna szklanego i czym się wyróżnia? Czy można takim pojechać w Polsce na wakacje? Opowiadamy o wszystkim, co wiemy.

Kamper z włókna szklanego – jak to wygląda?

Standardowe auta mają blachy aluminiowe. Wiadomo, że jest to metal dość podatny na uszkodzenia i korozje. Wystarczy niewielkie uderzenie, a na masce pozostaje brzydko wyglądająca dziura, którą potem trzeba wyklepywać. W przypadku kamperów ryzyko uszkodzeń jest jeszcze większe. W końcu samochód musi poruszać się po bezdrożach, lasach i miejscach, w których warunki są trudne. Podczas wichury, na dach może spaść konar. Spod kół może sypać się żwir, a stanie na błotnistej drodze przyspieszy korozję. Wszystkie te problemy nie są znane firmie La Mancelle. Podczas targów w Nadarzynie, które odbyły się niedawno, wytrzymałość kampera została zaprezentowana przez bardzo silne uderzenie w zderzak. I co? I nic!

kamper z włókna szklanego
źródło: https://www.la-mancelle.com/en/

Czym wyróżnia się kamper z włókna szklanego?

Poza oczywiście niesamowitą wręcz wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, model jest niesamowicie lekki. Jego DLC to jedynie 1800 kg. Duża osobówka waży więcej! A mimo to w środku dostępne są:

  • 2 łóżka dwuosobowe,
  • lodówka o pojemności 150 l,
  • aneks sanitarny z kabiną prysznicową, toaletą i umywalką,
  • złącze gazowo-elektryczne.

Samochód charakteryzuje się bardzo długim okresem żywotności, który sięga nawet kilkudziesięciu lat. Oznacza to, że wydatek jest znacznie bardziej rozłożony w czasie. Jeśli lubisz podróżować kamperami, nie musisz już wymieniać auta co kilkanaście lat. Najprawdopodobniej kamper z włókna szklanego będzie Ci służył całe życie. Pewnie więc spodziewasz się, że cena takiego auta jest kosmiczna? Też nie! Włókno szklane to bardzo tani materiał. Cena kampera to jedynie 179 tysięcy złotych. To bardzo atrakcyjna cena. Standardowo, za klasycznego kampera trzeba zapłacić ponad 200 tysięcy i to w podstawowej wersji.

Dowiedz się więcej: Szpachla z włóknem szklanym do auta – czy warto?

Gdzie kupić kampera z włókna szklanego?

Jeszcze niedawno kampery marki La Mancelle nie były dostępne w Polsce do zakupu. Trzeba było jechać za zachód. Od 2021 roku można jednak takiego kampera kupić w Nadarzynie u oficjalnego i jedynego dealera marki w Polsce. Firma nazywa się MTM Campery i z całą pewnością na brak zainteresowania nowymi autami z oferty nie narzeka.

kamper z włókna szklanego
źródło: https://www.la-mancelle.com/en/

A Ty jesteś zainteresowany takim kamperem? Lubisz podróżować takim samochodem i mieć wszystko pod ręką? Czuć niezależność? Jeśli tak, sprawdź tę ofertę. Z naszej strony możemy powiedzieć, że czujemy się dumni, że włókno szklane po raz kolejny znalazło zastosowanie, które ułatwia życie i czyni je bardziej komfortowym.