Jak urządzić restaurację?

by TPP
17 września 2018
Comments 0

Urządzenie restauracji wymaga sporego nakładu pracy i finansów. Bardzo wiele zależy od samego właściciela – tego, w jakim stylu chce ją zaaranżować i jaką powierzchnię ma do dyspozycji. Z reguły im mniejsze wnętrze i bardziej nietypowa stylizacja, tym jest to trudniejsze. Jak urządzić restaurację i dlaczego warto jest tworzyć wyposażenie na zamówienie?

Małe, ale bogate

By restauracja była w pełni funkcjonalna, warto pomyśleć o takich elementach jak:

  • oświetlenie,
  • stoły,
  • krzesła,
  • kącik dla dzieci,
  • projektor multimedialny.

Wbrew pozorom małe wnętrza wcale nie oznaczają łatwiejszej pracy i mniejszych kosztów – głównie ze względu na konieczność dopasowania wyposażenia. Urządzenie przestronnego lokalu wymaga dość radykalnych kroków – możemy samodzielnie szukać interesujących nas mebli albo możemy wykonać je na zamówienie. Wtedy będą zawsze wykonane w takiej wielkości, jaka jest nam potrzebna, a dodatkowo mamy pewność, że będą zgodne ze stylem, który chcemy uzyskać. Nie możemy zapomnieć także o materiale, z którego nasze wyposażenie powinno zostać wykonane. Stoliki, krzesła czy lady muszą być zarówno trwałe, jak i łatwe w czyszczeniu.

Pufy i stoliki dla dzieci wykonane z włókna szklanego i żywicy

Pufy i stoły do kawiarni na zamówienie

Oświetlenie jako główny punkt wystroju

Bardzo wielu z nas nie docenia roli oświetlenia w lokalu. A przecież to ono jest odpowiedzialne na nastrój panujący we wnętrzu i eksponowanie niektórych elementów wyposażenia. Z drugiej strony bardzo trudno jest dobrać kształt, wielkość i kolorystykę lamp do restauracji. Bardzo dobrym wyjściem może okazać się właśnie stworzenie ich na zamówienie, co nie będzie o wiele droższe niż zakup jej w specjalistycznym sklepie. Dodatkowo możemy dobrać identyczną charakteryzację lamp wiszących, stojących czy tych na ladzie barowej. To, jak urządzić restaurację, będzie zależało tylko od naszego pomysłu, a nie dostępnych w sklepach produktów.

Lampa z włókna szklanego

Jak urządzić restaurację, by była nowoczesna?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które stosują już wszystkie duże sieci gastronomiczne, to wprowadzenie infokiosków, dzięki którym szybko i łatwo goście mogą zamówić ulubiony posiłek. Wiele zależy od aranżacji naszego wnętrza i klientów, którzy mają być naszym celem sprzedażowym. Niekoniecznie musimy w nie inwestować także na początku naszej działalności, warto jednak przemyśleć ich zakup w późniejszym terminie. Standy multimedialne mogą przydać się także do kącika dla dzieci, dzięki czemu rodzice w spokoju będą mogli oczekiwać posiłku. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Standy multimedialne i atrakcje dla dzieci. Innym ciekawym rozwiązaniem, jak urządzić restaurację, może być zamówienie całych stołów multimedialnych, przy których goście mogą właśnie zamówić posiłek czy sprawdzić stan jego realizacji. Z pewnością taka propozycja wzbudzi zainteresowanie naszych klientów.

Interaktywny stół dotykowy dla restauracji

Stolik multimedialny z monitorem dotykowym obudowa wykonana z drzewa

Sposobów jak urządzić restaurację, jest bardzo wiele. Najważniejsze jest utrzymanie konsekwencji w wyborze aranżacji i wyposażenia, które będzie do niej pasowało. Nie możemy także zapomnieć o funkcjonalności i elementach, które będą wyróżniały nasz lokal wśród wielu innych.

Dodaj komentarz