Jak powinien wyglądać bar?

Jak powinien wyglądać bar?

Bar jest częścią centralną w każdej restauracji, pubie czy klubie muzycznym. To nie tylko strefa gromadzenia się gości, ale także narzędzie i miejsce pracy barmana. Dlatego warto, by został stworzony według wyspecyfikowanego i praktycznego projektu. Jak powinien wyglądać bar, by spełniał wszystkie swoje funkcje?


Wielkość baru

Zastanawiając się, jak powinien wyglądać bar, musimy szczególną uwagę zwrócić na jego wymiary. Długość blatu jest w zasadzie dowolna i nie zawsze zasada „im większy, tym lepszy” jest dobrym podejściem. Musimy zastanowić się, ilu gości chcemy móc przy nim posadzić i ilu klientów jest w stanie obsłużyć barman. Jeśli chodzi o wysokość i szerokość – tutaj warto zastosować się do standardowych wymiarów, które wynoszą ok. 90 cm wysokości pulpitu roboczego (czyli miejsca, gdzie barman przygotowuje napoje) i 115 cm wysokości lady. Szerokość nie może być zbyt mała i musi pomieścić wszystkie niezbędne produkty, które będą potrzebne do pracy. Standardowo powinna wynosić około 60 cm dla przestrzeni roboczej. Dla gości wystarczy ok. 35 cm.

Jak powinien wyglądać bar i co powinno się koło niego znaleźć?

Najlepiej jest, jeśli bar projektujemy i zlecamy do realizacji na zamówienie. Dzięki temu możemy otrzymać produkt dostosowany do warunków panujących w naszym lokalu, a także uwzględnić zapotrzebowania barmanów. Co bardzo lubią, jeśli wszystko, co potrzebne, znajduje się pod ręką. Możemy umieścić tam miejsce na:

  • chłodziarkę,
  • lodówkę,
  • zamrażarkę,
  • kostkarkę do lodu.

Warto, by blisko znajdował się także zlew. Zaprojektowanie baru według takich wymagań nie jest proste. Z jednej strony dobrze, jeśli wszystko będzie znajdowało się jak najbliżej faktycznego miejsca pracy. Barmani nie lubią zbytnio chodzić. Z drugiej strony, umieszczenie wszystkich elementów w jednym miejscu, może spowodować, że blat roboczy stanie się miejscem zagraconym i trudno dostępnym. Jeśli więc nie wiemy dokładnie, jak powinien wyglądać bar, dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta.

Z czego powinien być wykonany bar?

Do wyboru jest wiele materiałów, które sprawdzą się lepiej lub gorzej. Ważne jest, by lada i blat były odporne na uszkodzenia. Przez długi czas funkcjonowania stłucze się na nim niejedno szkło. Musi być także łatwy w utrzymaniu czystości i całkowicie wodoodporny. Wielu gościom, jak i samemu barmanowi, zdarzy się wylać na niego sok, alkohol czy inny płyn, który może być lepki i mieć specyficzny zapach. By pozbyć się efektów niefortunnego wypadku, powinna wystarczyć jedynie mokra ścierka. Nikt nie będzie chciał co tydzień na nowo impregnować swojego baru. Bardzo dobrze sprawdza się włókno szklane i laminat z żywicy poliestrowej. Takie połączenie gwarantuje niezawodność i nieskazitelny wygląd przez długie lata.

Jak powinien wyglądać bar?

Jak powinien wyglądać bar? Wszystko zależy od naszej wyobraźni – nie możemy jednak zapominać, że w równej mierze powinien być elegancki, jak i praktyczny. Stanowi nie tylko wizytówkę naszego lokalu, ale także miejsce pracy jednej z najważniejszych osób w pubie czy klubie. Jeśli nie wiesz, jak powinien wyglądać bar, skontaktuj się z nami i zobacz, jaki mamy pomysł na Twój lokal.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

back to top