Sztuczny kamień imitacje naturalnych materiałów

Imitacje naturalnych materiałów od TPP

by TPP
20 kwietnia 2020
Comments 1

Naturalne materiały mają swoje piękno. Kamień, drewno, gips czy szkło są takimi właśnie tworzywami, które wprowadzają w każdym wnętrzu czy ogrodzie niezapomniany i wyjątkowy klimat. Mają jednak także swoje wady. Przede wszystkim, są drogie. Nie są także tak odporne i wytrzymałe jak większość tworzyw sztucznych. To wszystko oznacza, że musimy wybrać pewnego rodzaju kompromis. Dzisiaj przedstawiamy piękne imitacje naturalnych materiałów naszego autorstwa.

Imitacje naturalnych materiałów – kamień

Kamień naturalny jest trudną imitacją. Powstał przez tysiące lat, był żłobiony wodą, temperaturą i wiatrem. Te wszystkie czynniki sprawiają, że każdy kamyk jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Nie ma dwóch takich samych skał. Dlatego też kamienie od TPP nie mogą być do siebie podobne. Nie mogą mieć powtarzalnej struktury, kolorystyki czy kształtu. Nie przypominają niczego stworzonego przez człowieka. Takie imitacje naturalnych materiałów musimy sobie najpierw wyobrazić, wyrzeźbić. Dopiero potem możemy je pokryć żywicą i włóknem szklanym. Samo lakierowanie także można nazwać dziełem sztuki. A wy jak sądzicie? Dalibyście się nabrać na autentyczność takiego kamienia?

Kamień imitacja z włókna szklanego
Kamień – imitacja z włókna szklanego
Imitacja kamienia z włókna szklanego
Imitacja kamienia z włókna szklanego

Nieco innym rodzajem dzieła jest wyposażenie wnętrz, które ma imitować to stworzone z tworzyw naturalnych. Poniżej zdjęcie wykonanego przez nas stoika kawowego z podstawą przypominającą kamień. Łączy w sobie wszystkie zalety połączenia drewna z kamieniem, a jednocześnie jest pozbawiony ich wad. Wyobraźmy sobie, jak trudno byłoby przesunąć taki mebel lub go porządnie wyczyścić, gdyby był naturalny. Z włóknem szklanym takich problemów nie ma.

Stolik imitacje naturalnych materiałów
Stolik – imitacja kamienia z włókna szklanego

Dowiedz się więcej: Meble z włókna szklanego – czy warto?

Imitacje naturalnych materiałów: węgiel – niby podobny, a jednak inny

Bardzo podobnym wyzwaniem jest stworzenie imitacji węgla. Z jednej strony także każdy kryształek jest inny, rzeźbiony siłami natury przez wiele lat. Z drugiej strony trzeba oddać jego głębię, czerń i migotliwe refleksy. Nie jest to proste zadanie. Udało nam się jednak stworzyć ścianę węglową w Siemianowicach Śląskich. Jest ona dużą atrakcją tamtejszego muzeum. Wygląda bardzo realistycznie i doskonale imituje wnętrze kopalni.

Dowiedz się więcej: Zastosowania włókna szklanego, o których nie masz pojęcia

Ściana węglowa jako niezwykła dekoracja z włókna szklanego Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich
Ściana węglowa jako niezwykła dekoracja z włókna szklanego Parku Tradycji w Siemianowicach Śląskich
Sztuczna skała węglowa z włókna szklanego
Imitacja węgla kamiennego

Piaskowiec rodem z Egiptu

Każdy z nas słyszał o historii Starożytnego Egiptu. Choć niewielu było w stanie tam pojechać i zobaczyć na własne oczy słynne piramidy i monumenty, to nic straconego. Poniżej dwie rzeźby naszego autorstwa wykonane jako imitacje naturalnych materiałów – w tym przypadku piaskowca. By oddać ich realizm, musieliśmy sami „uszkodzić” nasze dzieła. Monumenty muszą wyglądać naturalnie, różnić się odcieniami i uderzeniami dłuta. Po bliższym przyjrzeniu się, możemy dostrzec całą masę szczegółów, które sprawiają, że rzeźba wygląda bardzo prawdziwie.

Dowiedz się więcej: Czy włókno szklane jest wytrzymałe?

imitacje naturalnych materiałów
Posągi Ramzesa – imitacja piaskowca

I na koniec… trochę roślinności

Warszawską palmę kojarzą chyba wszyscy. Uważni czytelnicy naszego bloga wiedzą, że jej liście także są naszego autorstwa. Nie jest to dzieło, które należy oceniać z bliska – to przykład realizacji, która ma dobrze wyglądać z daleka. I tak się też stało. Liście palmy drżą na wietrze w Warszawie, migoczą zielenią w słońcu i dają cień podczas upałów. To jedna z naszych najbardziej sztandarowych i znanych realizacji, która pokazuje, że imitacje naturalnych materiałów z włókna szklanego mogą być piękne, efektowne i zaskakujące.

Palma warszawska