Donice z włókna szklanego

Donice z włókna szklanego – czy warto?

by TPP
8 lutego 2021
Comments 0

Z włókna szklanego tworzymy niemal wszystko. Najpiękniejsze są jednak połączenia specyficzne i nieoczywiste, takie jak chociażby kompozyty i żywa natura. Jak inaczej nazwać niezwykłe donice z włókna szklanego, w których będą kwitnąć najpiękniejsze kwiaty?

Donice do wnętrza i do ogrodu

Nasze donice z włókna szklanego tworzone są na indywidualne zamówienie. Dzięki temu masz dowolność wyboru:

  • rozmiaru,
  • koloru,
  • kształtu,
  • grubości,
  • faktury materiału.

Bez trudu wykonamy nawet największe i najbardziej nietypowe projekty. Do wielkiego ogrodu albo dużej placówki handlowo-usługowej sprawdzi się ogromna donica, która będzie służyć nie tylko jako element dekoracyjny, ale również jako sposób na eleganckie podzielenie przestrzeni na strefy. Za takim odgrodzeniem mogą znaleźć się stoliki i krzesła dla klientów, kantyna czy strefa relaksu. W naszym portfolio znalazła się nawet donica i długości sześciu metrów! To jednak nie jest kres naszych możliwości.

Dowiedz się więcej: Włókno szklane do siedzenia, czyli pufy i siedziska z kompozytów

donice z włókna szklanego
Donica 6 metrów wykonana z włokna szklanego do klienta z Belgii

Donice z włókna szklanego – czy warto?

Nasze donice z włókna szklanego cechują się nie tylko niezwykłą elegancją i pięknem, ale również odpornością na działanie czynników środowiskowych. Są trwałe i odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi czy atmosferycznymi. Nasze dzieła nadają się także do częściowego wkopania w ziemię, by stanowiły ozdobę każdego ogrodu. Mogą mieć dowolny kształt i wysokość. Do wnętrz, na przykład w centrach handlowych, sprawdzą się wysokie donice. Dzięki temu rośliny będą odpowiednio zabezpieczone przed ingerencją osób trzecich. W ogrodzie lub na tarasie lepiej mogą wyglądać bardziej płaskie naczynia o ciekawym, zaokrąglonym kształcie. Warto wspomnieć o jeszcze jednej cesze, która sprawia, że włókno szklane w tym zastosowaniu jest lepszym wyborem, niż chociażby beton architektoniczny – drugi co do popularności materiał, z którego wykonywane są dekoracyjne donice. Szkło jest znacznie lżejsze. Kilkumetrowa donica z betonu może ważyć nawet kilkaset kilogramów. Nasze dzieła nie są aż tak ciężkie, przez co są praktyczniejsze i łatwiejsze w transporcie.

Dowiedz się więcej: Niewielkie wyroby z włókna szklanego, czyli małe też jest piękne

donice z włókna szklanego

Czy to bezpieczne dla środowiska?

Włókno szklane powstaje w podobny sposób, co szkło – w wyniku topnienia krzemu i minerałów. Jak wiadomo, szkło jest jednym z najbardziej naturalnych materiałów, jednak w naszej wersji jest o wiele bardziej wytrzymałe i bezpieczne w użytkowaniu. Nawet donice, które przez długi czas znajdują się w ziemi, nie noszą śladów korozji czy uszkodzeń. Dodatkowo doskonale chronią znajdujące się wewnątrz rośliny – na przykład w przypadku konieczności zastosowania specjalistycznej ziemi czy nawozów. Dzięki nim nie tylko stworzymy wyjątkowy ogród, ale także bez trudu możemy posadzić obok siebie rośliny o całkowicie innych wymaganiach pielęgnacyjnych.

duża donica z włókna szklanego
Duża donica z włókna szklanego
Donica z włókna szklanego

Donice z włókna szklanego to ostatni krzyk mody – i nic w tym dziwnego. Są niezwykle stylowe, a do tego lekkie i trwałe, uniwersalne. Jeśli masz projekt swoich donic, które pasowałyby do Twojego wnętrza lub ogrodu – skontaktuj się z nami. Z przyjemnością zrealizujemy Twoją wizję.