Innowacyjne urządzenia do dezynfekcji w walce z koronawirusem

by TPP
4 stycznia 2021
Comments 0

Przez ostatnie miesiące wytrwale pracowaliśmy nad naszym najnowszym dziełem. We współpracy z laboratorium badawczym powstało niezwykle urządzenie, które w znaczący sposób poprawia nasze codzienne bezpieczeństwo i zmniejsza ryzyko zarażenia się koronawirusem. Mowa o ClearFog – innowacyjnym gazowym generatorze ditlenku chloru. Dzisiaj prezentujemy, jak działają te urządzenia do dezynfekcji.

Ditlenek chloru – co to jest?

Ditlenek chloru, zwany też dwutlenkiem chloru, jest znanym środkiem odkażającym – stosowanym do tej pory głównie w przypadku dezynfekcji wody. Ma bardzo wysoką skuteczność – tak samo, jak znany nam z basenów chlor, jednak wymaga zastosowania o wiele niższych stężeń. Tym samym jest bezpieczniejszy. Ma działanie bakteriobójcze, niszczy wirusy i zarodniki oraz fenole. Z drugiej strony jest bezzapachowy, dzięki czemu także neutralny dla ludzi i zwierząt. Nadaje się nawet do dezynfekcji wody pitnej. Dlaczego więc nie wykorzystać go do usuwania wirusów z powietrza i przedmiotów?

Dowiedz się więcej: Tworzywa sztuczne a zdrowie człowieka – czy taki diabeł straszny?

ClearFog – jak działa?

ClearFog to tzw. zamgławiacz. Rozpyla on w powietrzu mgiełkę aerozolu zawierającego ditlenek chloru w bezpiecznych dla człowieka stężeniach. Tym samym jest w stanie dosłownie od razu zniszczyć wirusa SARS COV-2, gdy tylko ten pojawi się w wydychanym przez człowieka powietrzu. Znacząco zmniejsza ryzyko transmisji nie tylko SARS, ale także grypy, przeziębienia czy rotawirusów. Urządzenie ma zasięg kilkunastu metrów, dzięki czemu już jedno wystarczy do ciągłej dezynfekcji niewielkich sklepów, zakładów usługowych czy pojazdów komunikacyjnych. ClearFog sprawdzi się także przy odkażaniu:

  • ambulansów, szpitali, przychodni i gabinetów lekarskich,
  • hal produkcyjnych,
  • hoteli i restauracji,
  • szkół, przedszkoli i uczelni wyższych,
  • instytucji sakralnych,
  • banków i placówek pocztowych.

Dostępnych jest kilka modeli urządzenia, dzięki czemu można dopasować je do modelu własnej działalności. W prosty sposób można zaprojektować całą siatkę, która zapewni bezpieczeństwo nawet na bardzo rozległym terenie. Dodatkowo możemy polecić bramki odkażające, kabiny odkażające oraz generatory bardzo dalekiego zasięgu.

Dowiedz się więcej: Wynajem standów multimedialnych – czy to się opłaca?

ClearFog – dezynfekuje także powierzchnie

ClearFog nie tylko odkaża powietrze, ale także powierzchnie płaskie. Kropelki mgiełki, które wpierw oczyszczają powietrze, potem osiadają na wszystkich powierzchniach, dezynfekując je i niszcząc koronawirusa, który mógł się na nich znaleźć. Tym samym urządzenie zapobiega przenoszeniu groźnych patogenów przez przedmioty. Warto też wspomnieć, że mimo osadzania się aerozolu, nic nie zostaje zmoczone. ClearFog może być więc stosowany w pomieszczeniach, gdzie wykorzystuje się papier czy tekturę.

Prowadzisz biznes i chcesz zabezpieczyć siebie i swoich klientów przez koronawirusem? Skontaktuj się z nami, a wspólnie wybierzemy najlepsze dla Ciebie rozwiązanie. ClearFog to urządzenia do dezynfekcji innowacyjne i nowoczesne, a jednocześnie niezwykle proste – zarówno w obsłudze, jak i zasadzie działania.

Dodaj komentarz