Propozycje tapet z włókna szklanego

Ciekawe propozycje tapet z włókna szklanego

by TPP
19 sierpnia 2019
Comments 0

Włókno szklane ma wiele zastosowań i coraz śmielej pojawia się w naszych domach w postaci mebli czy tapet naściennych. Choć tapeta z włókna szklanego raczej nikogo nie powinna już dziwić, to jednak niewiele osób wie, że wybór dostępnych wzorów i kolorów staje się na tyle bogaty, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. My produkujemy takie tapety na zamówienie klienta, ale dzisiaj podpatrzymy u naszej konkurencji, co można kupić przez Internet niemal od ręki.

Tapeta z włókna szklanego – nie tylko gładkie modele

Tapeta z włókna szklanego kojarzy się nam z całkowicie gładką powierzchnią. Choć tego typu wzory są dalej najpopularniejsze i na ogół dostępne, to z pewnością można znaleźć inne motywy. Przeważające są wzory:

 • jodełki,
 • grubego lub cienkiego worka,
 • rombów,
 • plecionki.

Dzięki temu nasze ściany nie będą monotonne i nie wydadzą się zimne i kamienne. Warto wspomnieć, że bez problemu możemy łączyć ze sobą wzory w jednym pomieszczeniu. Tapety doskonale na siebie nachodzą, a fragmenty łączeń nie będą widoczne.

Dowiedz się więcej: Włókno szklane zamiast gładzi – czy to możliwe?

Tapeta drobny worek
źródło: castorama.pl

Czy tylko biała tapeta?

Faktycznie, najczęściej sprzedaje się białe tapety z włókna szklanego. Bynajmniej nie dlatego, że dominują one we wnętrzach nowoczesnych, które charakteryzujemy na śnieżnobiałe i sterylne. Są one bardzo proste w malowaniu na niemal dowolny kolor. Dodatkowo możemy je pokrywać kolejnymi warstwami farby w sposób niemal nieograniczony. Stąd też biel tapety z włókna szklanego jest tu jak najbardziej wskazana. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy też innych barw, takich jak:

 • kremowa,
 • zielona,
 • błękitna,
 • żółta.

Lepiej jednak wybrać białą tapetę z włókna szklanego i pomalować ją w wymarzony sposób. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pamiętajmy, że najlepiej jest wybrać farbę lateksową – jednocześnie trwałą i pozwalającą ścianie oddychać.

Dowiedz się więcej: Jak nakleić tapetę z włókna szklanego?

Gdzie pasuje tapeta z włókna szklanego?

Tapeta z włókna szklanego może nie pasować do wszystkich rodzajów wnętrz. Szczególnie kłopotliwe mogą być te klasyczne, które proszą się o wykorzystanie drewna. Tutaj mamy jednak dobrą wiadomość – możemy wykonać ścianę z włókna szklanego imitującą drewno! Wracając jednak do tapet – te sprawdzą się we wnętrzach:

 • nowoczesnych,
 • skandynawskich,
 • eklektycznych,
 • glamour,
 • industrialnych.

Są stosowane w szczególności w pomieszczeniach, które są narażone na wzmożone działanie wilgoci – w kuchniach i łazienkach. Mogą być ciekawą alternatywą dla nudnych kafelków czy paneli.

Dowiedz się więcej: Czym jest włókno szklane?

Malowanie tapet włókno szklane
źródło: castorama.pl

Tapety z włókna szklanego wcale nie są nudne. Możemy kupić wiele różnych wzorów, a bogactwo kolorów uzyskujemy dzięki pomalowaniu na dowolny kolor za pomocą specjalnej, trwałej farby. Pamiętajmy jednak, że jest to rozwiązanie na lata – taka tapeta jest niesamowicie trwała i ciężko ją odkleić od ściany, nie niszcząc tynku. Jest to więc opcja dla osób, które nie lubią zmieniać aranżacji wnętrza co chwilę, a remonty przeprowadzają co kilka, a nawet kilkanaście lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *