basen z włókna szklanego

Basen z włókna szklanego – do ogrodu i nie tylko

by TPP
3 maja 2021
Comments 0

Włókno szklane wykorzystujemy do bardzo wielu zastosowań, w tym przede wszystkim do produkcji różnego typu elementów reklamowych, mebli czy urządzeń elektronicznych. Jest to materiał zarówno bezpieczny w użytkowaniu, jak i trwały. Można go niemal dowolnie formować, nadawać różne kolory czy finezyjne wykończenie. Ostatnio pisaliśmy o wykonanych przez nas piaskownicach z włókna szklanego. Dzisiaj opowiemy o tym, że również basen z włókna szklanego może być niesamowicie funkcjonalny i efektowny.

Jak zbudowany jest basen?

Choć samo włókno szklane nie jest odporne na działanie wody, to materiał wykorzystany przy produkcji basenu gwarantuje bezpieczeństwo i trwałość. Dzieje się tak, ponieważ włókno jest zabezpieczone specjalnymi środkami chemicznymi. Najgłębszą warstwą jest zazwyczaj wodoodporny rdzeń ceramiczny i żywica poliestrowa. Następną powłoką niecki jest dopiero włókno szklane w warstwie winylestrowej. Chroni ona przed niekorzystnym zjawiskiem osmozy (przenikania wody w głąb materiałów), ale także charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi, które gwarantują trwałość basenu. Na to nanosi się dopiero tworzywo sztuczne w wybranym przez zamawiającego kolorze. Chroni ono przed przenikaniem wody w głąb niecki. Oczywiście liczba warstw może się różnić w zależności od producenta – niektórzy dodają jeszcze podkłady wzmacniające całość lub powłoki zabezpieczające kolor.

Czytaj więcej: Włókno szklane a węglowe – czym się różnią i które jest lepsze?

Basen z włókna szklanego – dlaczego warto?

Baseny z włókna szklanego są dość powszechne i każdy, kto dysponuje odrobiną miejsca w ogrodzie, może je zakupić. Dlaczego więc warto skorzystać konkretnie z naszej oferty? Wszystkie nasze produkty wykonujemy na indywidualne zamówienie, według dostarczonym nam szczegółowych wytycznych. Dzięki temu nigdy nie stworzymy dwóch takich samych projektów. Daje Ci to gwarancję, że Twój basen z włókna szklanego będzie dosłownie wyjątkowy. Może mieć dowolny kształt, kolor czy zdobienia. Im bardziej nietypowy projekt, tym z większym zapałem do niego podchodzimy. Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.

Dowiedz się więcej: Żywica epoksydowa – co to jest?

Włókno szklane w łazience - wanna w kształcie szpilki
Włókno szklane w łazience – wanna w kształcie szpilki

Charakterystyka naszych basenów z włókna szklanego

Możliwość indywidualnego zaprojektowania basenu daje nie tylko dużą elastyczność przy wyborze kształtu niecki, ale także dopasowania parametrów technicznych do danych potrzeb wynikających z panujących warunków środowiskowych. Grubość każdej z warstw basenu możemy elastycznie modyfikować, stawiając na większą trwałość lub na atrakcyjniejszą cenę. Tą samą technologią możemy także wykonać:

  • piaskownice,
  • wanny,
  • brodziki,
  • oczka wodne,
  • zbiorniki różnych typów.
Niecka piaskownicy z włokna szklanego
Niecka piaskownicy z włokna szklanego

Jeśli masz pomysł, a brakuje Ci możliwości jego realizacji – dobrze trafiłeś. Skontaktuj się z nami i opowiedz nam, czego ci potrzeba. Gwarantujemy stuprocentową satysfakcję nie tylko z otrzymanego rezultatu, ale i ceny.