Atrakcje dla dzieci w sklepach

Atrakcje dla dzieci w sklepach – stoły dotykowe i ekrany wiszące z grami

by TPP
30 lipca 2018
Comments 6

Stoły dotykowe, wiszące ekrany i dekoracje do malowania kredą.

Maluchy, które radośnie biegają między stanowiskami, krzyczący rodzice i ogólne zamieszanie z pewnością nie ułatwiają pracy w sklepie czy galerii handlowej. Nie zawsze można zapewnić odpowiednie miejsce do pozostawienia dzieci, takie jak zabezpieczony plac zabaw. Można natomiast zainwestować w atrakcje dla dzieci w sklepach, które zajmą je na długi czas i nie wymagają dużej ilości miejsca i osobnego personelu. 

Malowanie w nowym wymiarze

Często spotykamy się ze ścianami pokrytymi farbami kredowymi, na których najmłodsi mogą swobodnie malować czy pisać. To z pewnością ciekawsze od zwykłej kartki papieru. Nie zawsze jednak możemy w sklepie przeznaczyć na taką formę aktywności jakąkolwiek powierzchnię. Wiadomo – obowiązują nas pewne standardy obsługi i wyposażenia wnętrza. Pobazgrana ściana nie będzie ładnie wyglądać, a ciągłe jej zmywanie to dodatkowy czas pracy. Zamiast tego możemy zainwestować w figury wykonane z włókna szklanego i pokryte farbą kredową. Są małe, lekkie i praktycznie niezniszczalne dla dziecka. Po skończonej zabawie możemy je po prostu wynieść na zaplecze. Takie atrakcje dla dzieci w sklepach pozwolą nie tylko dokonać bezproblemowych zakupów przez rodziców, ale także:

  • podpisać umowę w salonie operatora,
  • oczekiwać w spokoju posiłku w restauracji,
  • przedstawić ofertę handlową w ubezpieczalni,
  • odbyć wizytę u lekarza w prywatnym gabinecie.

Poniżej zdjęcie takich właśnie figurek w kształcie jajek.

jajka wykonane z włókna szklanego do malowania przez dzieci

Stoły dotykowe to niezwykłe atrakcje dla dzieci w sklepach

Elektronika często przychodzi z nam pomocą – czemu więc nie wykorzystać jej do zajęcia czasu dzieciom? Wystarczy ciekawa obudowa, by przyciągnąć najmłodszych. Poniżej przedstawiamy infokiosk przypominający Kinder jajko niespodziankę. Możemy zamówić jakikolwiek kształt – związany z popularną bajką albo naszym biznesem. Na monitorze wiszącym mogą lecieć ciekawe animacje albo zwykły film dla dzieci. Żeby nie obawiać się ewentualnych uszkodzeń, warto wybrać model z obudową wykonaną z włókna szklanego. Podobne rozwiązania wprowadzono chociażby w sieciowych sklepach obuwniczych. Sprawdzają się wyjątkowo dobrze – rodzice mogą buszować między półkami, a pociecha nawet nie zauważy nowej pary butów na stopach.

ekran wiszący obudowa monitora dla dzieci
obudowa monitora dla dzieci ekran wiszący

Interaktywne stoliki dla dzieci

Ciekawą propozycją może być także stolik interaktywny. Dopasowany do wzrostu dziecka, kolorowy i zachęcający do zabawy pozwoli rodzicom na pozałatwianie wszystkich swoich spraw. W komputerze, który kryje się w takiej obudowie, mogą znaleźć się proste gry zręcznościowe czy logiczne. Jeśli często zdarza się, że klienci przychodzą z dziećmi, możemy wybrać rodzaj gry w trybie multiplayer. Oprogramowanie jest praktycznie dowolne. Nie obawiajmy się negatywnych skutków kontaktu dzieci z elektroniką. Żadna pociecha nie będzie do nas przychodzić codziennie na kilka godzin.

Stokil dotykowy multimedialny dla dzieci-obudowa wykonana z włókna szklanego

Takie atrakcje dla dzieci w sklepach sprawią, że rodzice będą mogli bezproblemowo załatwić swoje sprawy. Jak często zdarzało się, że z Twojego salonu wychodzono z powodu nudzącego się dziecka? Teraz nie będzie to już miało miejsca. Sprawdź pozostałe nasze pomysły dla dzieci w Galerii.

  1. Niby masz rację z tymi atrakcjami w sklepach, ale zazwyczaj jeśli o misie chodzi sa one za rzadko odświeżane, a w okresie zimowym łatwo zpałać wirusa od zakatarzonych kredek. Ale świetnie ,że sklepy wychodzą z taka inicjatywa dla rodziców.

  2. fajne rzeczy, ale ja już mam dorosłe dzieci 😉 Ale gdy były małe to wiele rzeczy było drogich lub niedostępnych, człowiek wymyślał różne interakcje i zabawy, o których dzisiaj wspominamy z sentymentem 🙂

  3. Niby tak ale wydaje mi się, że przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Czasem sobie myślę, że odwiedziny supermarketu z dzieckiem nie jest zbyt dobrym pomysłem. Na tego typu rzeczy mogą sobie pozwolić tylko sklepy z wielkim zapleczem prawnym bo jeśli coś się stanie dziecku gdy nie ma przy nim rodziców kto będzie ponosil odpowiedzialność? Czy aby na pewno sklep. Może lepiej wczesniej sprawdzić czy mają dodatkowe ubezpieczenie

Dodaj komentarz